ДУПЛА КРУНА: Јувентус уништио Милан

Фудбалери Јувентуса освојили су Куп Италије, пошто су вечерас у финалној утакмици у Риму победили Милан са 4:0.

Славље Јувентуса Фото: Бета/АП

"Стара дама" је тако практично дошла до "дупле круне", пошто се налази на корак од освајања Серије А у којој два кола пре краја има шест бодова више од Наполија и знатно бољу гол разлику.

Јувентус је на Олимпијском стадиону у Риму средином другог полувремена решио питање победника.

Торински тим повео је поготком Мехдија Бенатије у 56. минуту, да би Даглас Коста у 61. сјајним ударцем са око 20 метара повисио на 2:0.

Бенатија је својим другим голом у 64. минуту довео Јувентус до три гола предности, да би коначан резултат поставио аутоголом Никола Калинић у 76, после лоше интервенције након корнера Миралема Пјанића са левог бока.

Торинском тиму је ово рекордна 13. титула у Купу Италије.

(Извор: Бета)