Влада Јапана не дели мишљење САД о умешаности Ирана у нападу на танкере код Ормуског мореуза и, како се испоставило, обратила се америчкој страни са захтевом за додатне доказе. Мишљење је да су тврдње САД недовољно убедљиве.
Ирански и арапски медији су 13. јуна саопштили да су у Оманском заливу торпедима нападнута два нафтна танкера, што је проузроковало експлозије и пожар. Нема званичних потврда о томе шта је узрок инцидената. Сви чланови посада нападнутих бродова су евакуисани на територију Ирана.
САД су за инцидент оптужиле Иран, не изневши конкретне доказе за ту тврдњу. Техеран је оптужбе оценио као неосноване. Министарство иностраних послова Русије је позвало све међународне актере да се суздрже од брзоплетих закључака док се не заврши истрага о инциденту.
Шта све може да открије радар који је поставила сиријска војкса, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Информер




