Најновије

ЗАПАД СЕ ТРЕСЕ ОД СТРАХА: Русија прави ратну машину какву свет још није видео!

Криловски државни научни центар ће на Међународном војно-техничком сајму наоружања и војне технике „Армија-2019“ представити свој концепт носача авиона, који ће по својим димензијама бити у рангу британског носача авиона „Краљица Елизабета“, саопштио је научни руководилац центра Валериј Половинкин.

Maкета руског носача авиона (Фото: Јутјуб)

Половинкин је рекао, да ће у 2019.години научни центар демонстрирати „комплетан пројекат носача авиона, који ће имати депласман од око 60 хиљада тона са веома озбиљним, и избалансираним парком ваздушних летелица“ – преноси интернер портал ТАСС.

Он је том приликом напоменуо, да се ради о “принципијелно новом техничком решењу које ће бити употребљено за израду пројекта перспективног носача авиона“ – преноси интернет портал Взгљад.

Научни руководилац центра је рекао, да ће главна карактеристика новог носача авиона који ће бити понуђен руској РМ, бити неатомска погонска јединица.

“Он предлаже гасотурбинску погонску јединицу, која ће грубо речено у комплету функционисати помоћу електричне енергије. Ова концепција носача авиона се може успоредити са енглеским аналогом „Краљица Елизабета“.Оно су приближно једнаки када је у питању међусобни однос њихових депласмана Међутим, по броју транспортованих ваздушних летелица, аутономости пловидбе и што је најважније, броју стартних тачака за узлетање, предност има концепт Криловског центра” - рекао је Половикин.

Специјалиста је такође саопштио, да ће изградња великих десантних бродова (БДК) у Прибалтичком бродограђевинском заводу “Јантар” бити међуфаза која ће довести до изградње још већих експедиционих бродова.

Према његовим речима, приликом пројектовања ових бродова су усвојене жеље центра посебно када су у питању појединачна техничка решења која су везана за погон ових бродова, па до изгледа њиховог корпуса“.

“Да не улазим сада у ситне детаље, али уопштено, то се односи на правац ротације погонских пропелера, њихове позиције, затим на системе који су везани за обезбеђење демагнетизације брода, унутрашње системе, и друга многобројна решења”, - појаснио је Половикин.

Недавно је саопштено да ће на војно-техничком сајму „Армија-2019“ бити приказани и експериментални пројекти из периода СССР-а.

Прочитајте ОВДЕ какву подморницу прави Русија,

Извор: Alo.rs/Russia Beyond

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА