РУСИЈА ПАЛА: Одбојкашице Србије победиле су Русију резултатом 3:1 (ВИДЕО)

Одбојкашице Србије победиле су Русију резултатом 3:1 (22:25, 25:18, 25:11, 25:22) у другој утакмици трећег викенда Лиге нација, у белгијском Кортрајку.

Победа (Фото: Јутјуб)

Подмлађени састав наше репрезентације је одиграо још један одличан меч и забележио нову победу у Лиги нација.

Велика борба је вођена у првом сету али су Рускиње биле присебније у завшници и заслужено га освојиле. Други период је обележила много боља игра наших девојака које су касније веома лако добиле и трећи сет. Рускиње се нису предавале, средином четвртог сета су имале предност али су српске одбојкашице успеле да преокрену резултат у самој завршници и да забележе другу победу у Белгији.

Најбоља у српском саставу била је Ана Бјелица са 27 поена, Катарина Лазовић је имала 14, а двоцифрене су биле и Маја Алексић са 12 и Бианка Буша са 11 поена.

Код Рускиња су се истакле Ксенија Парубетс са 17 поена, док су Екатерина Ефимова и Маргарита Курило постигле по 12.

Нашу репрезентацију на овом турниру са клупе предводи помоћник Зоран Терзића, Бранко Ковачевић.

Актуелне светске шампионке сада имају скор од пет победа и три пораза, а следећи меч играју сутра против домаћина Белгије од 20 сати и 15 минута.

Најбољи потез Ролан Гароса погледајте ОВДЕ.

Извор: vesti-online. com