Си Ђинпинг, генерални секретар Централног комитета Комунистичке партије Кине, у понедељак је извршио инспекцију округа Анђи у источној кинеској провинцији Жеђианг.
Током посете селу Иуцун, Си је разговарао са сељанима и научио о огромним променама које је донело унапређење зеленог развоја.
2005. године, у овом планинском селу, Си, тадашњи шеф странке Жеђианга, изнео је концепт да су „луцидне воде и бујне планине непроцењива имовина“.
Село се придржавало тог концепта последњих 15 година. Данас у селу има 280 домаћинстава и његови становници су током 2019. године зарадили по глави становника 49.598 јуана (7.040 америчких долара).
Напуштајући село, Си је отишао у Анђијев центар за посредовање како би сазнао како се решавају социјални спорови на примарном нивоу.
Си је започео инспекцијску турнеју у Жеђиангу у недељу.

Прочитајте ОВДЕ у коју су страну земљу ушле руске трупе.
Извор: Синхуа




