РМедији додају, позивајући се на изворе из полиције, да је идентификациона картица убијеног украдена.
Чувар нуклеарке је убијен у четвртак увече док је шетао пса, а његова идентификациона картица за улазак је украдена, што је алармирало истражитеље јер је запослен у нуклеарној електрани.
Медији су раније јавили да су бомбаши самоубице браћа Ибрахим и Халид ел Бакрауи планирали нападе на белгијске нуклеарне електране и да је хапшење терористе Салаха Абдеслама убрзало планове терориста.
Град Шарлроа је удаљен око 50 километара од Брисела.
Браћа су, како стоји у тексту белгијског листа, поставила скривену камеру испред куће директора белгијског програма за нуклеарно истраживање.
Снимак који траје "више десетина сати", а на којем је забележено кретање шефа белгијског нуклеарног програма, заплењен је током антитерористичке рације у стану још једног осумњиченог, који припада истој терористичкој ћелији, Мухамеда Бакалија.
Према информацијама истражитеља, до којих је бриселски дневник "Дернијер ер" дошао, браћа Ел Бакрауи су били једини осумњичени за постављање камере.
Након што су анализирали видео-снимак, истражитељи су закључили да је циљ терориста био да "угрозе националну безбедност као никада до сада", наводи белгијски лист.
Докази до којих су власти дошле показују да иста терористичка ћелија стоји иза напада у Паризу, у којима је 13. новембра убијено 130 људи, и иза бомбашких напада на аеродрому и станици метроа у Бриселу у уторак у којима је 31 особа убијена, а 270 их је рањено, додаје лист.
Медији су у уторак, после напада у Бриселу, јавили да је тога дана евакуисана нуклеарна електрана Тианж, која се налази у месту Уи, на сат времена вожње од белгијске престонице. Извор: Б92, Танјуг
БЕЛГИЈИ ПРЕТИ КАТАКЛИЗМА: Нови терористички напад - убијен чувар нуклеарке, украдена картица
Бонус видео
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
портала "Правда" као и ТВ продукцију.
Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.
Колумне
Илирска религија
ВЛАДИМИР ДИМИТРИЈЕВИЋ: Бал код Сатане - Епстин, ђавољи слуга
ЖЕЉКО ВУКАШИНОВИЋ: Свакоме је његов мрак најсветлији!
АЛЕКСАНДАР ДУГИН: Атентати на најбоље руске генерале и борбе у самом Кремљу
Пише: Александар Дугин
