Вориорси прегазили Кливленд за 2-0!(ВИДЕО)

Кошаркаши Голден Стејта повели су 2-0 у финалној серији НБА лиге, пошто су поново декласирали Кливленд.

Вориорси су одиграли фантастичан меч у ‘Оракл арени’ и савладали Кавалирсе резултатом 110:77.
Актуелни шампион потпуно је разбио противника у прва два сусрета – остварио је највећу просечну и укупну разлику у историји финала најјаче лиге света, када се рачунају прве две утакмице.
Са оствареном 87. победом у изједначен је рекорд легендарне генерације Чикаго Булса 1995-1996 по укупном броју победа у једној сезони.
“Дефинитивно сам изненађен разликом, али то се дешава у НБА лиги, некада вам ствари једноставно побегну. Некада шутеви улазе, а некада не… Све ће се променити када одемо у Кливленд, знамо то”, рекао је Стив Кер. После одавања почасти недавно преминулом Мухамеду Алију, чинило се да је тренер Тајрон Лу пронашао боља решења после пораза на старту, посебно због добре прве и почетка друге четвртине. Тада су гости погодили неколико важних шутева, Леброн Џејмс је завршио неколико контри, али је уследило буђење Ратника.  Клеј Томпсон је погодио тројку, потом је две везао Дрејмонд Грин и све је кренуло на воденицу домаћина. Агресивном одбраном и преузимањем мучили су ривала и свели га на минимални број поена. Херисон Барнс је приликом једног скока закачио по глави Кевина Лава који је покушао да настави, али је почетком другог полувремена напустио игру.  Кливленд је саопштио да је некадашњи играч Минесоте претрпео потрес мозга и да још није познато да ли ће играти у трећој утакмици. За нови проблем у ротацији није било решења – Голден Стејт се одлепио и серијом Томпсонових поена у финишу трећег периода потпуно преломио меч.  ‘Гажење’ противника настављено је у четвртој четвртини коју је тим Стива Кера добио резултатом 28:15 за репризу дуела из Охаја у регуларном делу сезоне. Вориорси су одиграли фантастичну нападачку утакмицу и сјајно распоредили поене – од играча који су играли једино се Брендон Раш није уписао у стрелце, Овога пута искочио је Грин који је са 28 поена (11-20 из игре, 5-8 за три) био најефикаснији, а имао је још 7 скокова и 5 асистенција. Стеф Кари није много форсирао, али је на паркету провео тек нешто више од 24 минута и за то време убацио 18 поена (7-11 из игре, 4-8 тројке), уз 9 скокова и по 4 скока, фаула и личне грешке.  Клеј Томпсон такође је погодио 4 тројке из 8 покушаја, на крају се зауставио на 17 поена, а одличну ролу поново је имао Леандрињо Барбоса. Бразилац је, попут прве утакмице, помогао са 10 поена, а први промашај из игре имао је на четири минута пре краја, када је морао да баци лопту са више од 9 метара.  “Све оно што смо урадили у протеклих неколико године, сада сваке ноћи има утицаја. Никада не знате када ће то да избије на површину. Морамо да задржимо концентрацију на високом нивоу и, надам се, остваримо још две победе”, додао је Кари. Међутим, није напад био одлучујучи, већ одбрана која је онемогућила најбоље кошаркаше Кавалирса да заблистају. Само тројица су на крају имала двоцифрен учинак, један од њих је Кајри Ирвинг (10) који је у два меча финала забележио укупно 4 асистенције. Најбољи је поново Џејмс са 19 поена, 8 ухваћених лопти и 9 успешних додавања. Ипак, ‘Краљ’ је веома лоше шутирао (7-17 из игре, 1-5 за три), а имао је и 7 изгубљених лопти.  “Тешко ми је да конкретно оценим шта данас није фукнционисало и шта би могло да проради. Очигледно, много тога није фукнционисало, посебно у нападу”, истакао је Џејмс.  После шестог узастопног пораза од највећег конкурента за титулу, укључујући прошлогодишње финале и регуларни део ове сезоне, серија се сели у Кливленд, где је трећи меч на програму у ноћи између среде и четвртка. Извор:Б92