Partizan "trojkom" do finala Kupa

Crno-beli su u revanš meču polufinala najmasovnijeg takmičenja savladali Spartak u Subotici sa 3:0, golovima Mihajlovića, Vlahovića i Bandalovskog.

Vlahović postiže pogodak( Foto: Jutjub)

SAMO 80-ak sekundi bilo je dovoljno fudbalerima Partizana u Subotici da urade ono što nisu uspeli za 90 u prvom meču polufinala Kupa Srbije na svom terenu i priča oko učesnika završne predstave najmasovnijeg takmičenja je bila završena. Sve viđeno posle toga predstavljalo je rutinu gostiju i mlake pokušaje domaćina da spreče odlazak crno-belih u finale koje na programu 11.maja. Partizan je, ipak, mnogo lakše nego što se očekivalo prošao kroz ravnicu i stigao na korak od utešnog trofeja – 0:3 (0:1). Očekivali su u taboru crno-belih da će i u revanšu imati mnogo problema oko probijanja jakog defanzivnog bedema Spartaka, ali je prva akcija na utakmici gostima širom otvorila put ka finalu. Stevanović je na desnom boku idealno uposlio Bandalovskog, ovaj zavrnuo loptu po zemlji na peterac, a Mihajloviću je ostao lakši deo posla da matira Mirkovića. U tom trenutku svi uslovi za odličan fudbal su bili „na talonu“, ipak, neočekivano pobedio je spori ritam, nije čak preterano reći ni prespori. Partizan se zadovoljan golom koji je domaćinu doneo gotovo nemoguću misiju opredelio da iskontroliše sredinu i vreba greške Subotičana, dok Spartak nikako nije mogao da se izvuče iz „uspavanke“ koja je apsolutno odgovarala gostima. Otud i ne čudi da je jedini detalj vredan pažnje u prvom poluvremenu viđen u 32.minutu kada je Šljivić dubinskom loptom stvorio zicer Miliću. Ipak, Šaranov je bio budan i za delić sekunde brži od napadača Spartaka. Izabranici Andreja Černišova su preuzeli mnogo veći rizik u nastavku, a agresivnost i visoki pritisak na momke u crno-belim dresovima su doneli nekoliko uzbuđenja pred golom Šaranova. Najpre je u 65. minutu Ilić nespretno pred golom Partizana „odbranio“ pokušaj Mudrinskog, da bi u naredne dve situacije Šaranov sjajno reagovao posle udaraca Ilića i Novakovića.  Tačku na bilo kakav vid neizvesnosti stavio je Mudrinski drugim žutim kartonom zarađenim u 80. minutu zbog udaranja Jovanovića bez lopte, a samo minut ranije napadač Spartaka je uzalud tražio penal posle duela sa Stevanovićem u šesnaestercu Partizana. Brojčanu prednost Partizan je iskoristio da pobedu učini ubedljivom, pa su se do kraja golovima radovali još najmlađi fudbaler na terenu Dušan Vlahović i defanzivac Ivan Bandalovski. Izvor: Večernje Novosti