РАДОЊИЋ РЕКОРДЕР ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Навијачи се одужили тренеру пред победу над Крком! (ВИДЕО)

Приуштили су кошаркаши Црвене звезде својим навијачима добру недељну поподневну забаву.

Дејан Радоњић (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Игром која је нагињала егзибицијама рутински су савладали словеначку Крку за 18. победу у низу у АБА лиги 79:62 (24:14, 21:14, 13:14, 21:20) и поход на рушење рекродног скора у регуларном делу сезоне, који деле са израелским Макабијем (24-2). Двоцифрену предност стекли су два минута пре краја прве четвртине тројкашком серијом Дангубића и Џенкинса и ниједном нису дозволили ривалу да се спусти испод те границе. После исцрпљујућег меча са Фенербахчеом, дуел са Крком био је идеална прилика за тренера Радоњића да одмори Кузмића, јединог класичног центра у тиму, као и да равномерном расподелом минутаже освежи играче пред пут у Тел Авив и утакмицу са Макабијем. Меч са недораслим противником послужио је и за уигравање америчког крилног центра Томпсона, кога су навијачи частили аплаузом за сваки добар потез. Очигледна је била и намера да се већом минутажом у форму врати Гудурић, који је због честих здравствених проблема у последње време играо испод уобичајеног нивоа за једног од најперспективнијих играча у Европи на својој позицији. Црвено-беле у четвртак очекује гостовање у Тел Авиву, док ће се у наредном колу АБА лиге срести са Игокеом у Лакташима 21. јануара.

Поклон за рекордера

Навијачка постава "Партера Б" пре утакмице уручила је поклон тренеру Дејану Радоњићу, рекордеру по броју утакмица на клупи Црвене звезде. На врх листе избио је у прошлом мечу са Фенербахчеом, када је 276. пут водио црвено-беле.  Извор: новости