РОНАЛДО ИСПИСАО ИСТОРИЈУ: Реал прегазио Јувентус за прву одбрану титуле у историји Лиге шампиона! (ВИДЕО)

Оно што нико пре у историји Лиге шампиона није успео, урадили су фудбалери Реала у чаробној ноћи на стадиону "Миленијум" у Кардифу.

Роналдо за 3:1 (Фото: ЈуТјуб)

Мадриђани су победили Јувентус у финалу са 4:1 (1:1) и постали прва екипа која је одбранила трофеј елитног такмичења у овом формату, а укупно дошла до 12. титуле европског шампиона. Фудбал за уживање, за препричавање, баш онакав какав сви желе у финалу Лиге шампиона имали смо прилику да гледамо у првом полувремену. Био је то истински судар титана уз шансе пред оба гола, да би у наставку краљевићи за четири минута решили питање победника и исписали историју. Наравно, на крилима двоструког стрелца Кристијана Роналда, који је показао зашто је најбољи и сурово је нокаутирао италијанског гиганта. Како је само торинска "стара дама" од почетка кренула агресивно. Опседала је гол Наваса, који је уз помоћ одбране издржао све налете, зауставио одличан шут Пјанића и охрабрио саиграче да крену напред. А, Роналдо и другови су, онако како је их саветовао Зинедин Зидан, мудро чекали праву шансу да запрете. И када су је дочекали, нису пропустили да је претворе у вођство - онако како то раде велике екипе. Муњевити контра удар се са леве стране преселио на десну одакле је Карвахал пронашао управо Кристијана, а он зна шта треба да ради у таквим ситуацијама. Са дистанце је хируршки прецизним ударцем послао лопту у доњи угао легендарног Буфона, који је остао без јединог трофеја који му је недостајао, за 1:0 и карактеристичну прославу, да покаже ко је најбољи. Уједно, то је био јубиларни, 500. гол Реала у Лиги шампиона и постао је први тим који је то успео у елитном такмичењу. Није радост краљевића од тог 20. минута дуго трајала, јер је Јуве умео да узврати. Фантастична акција добила је магичан завршетак - Бонући, Сандро, па Игуаин и на крају Марио Манџукић, грудима је прихватио лопту и окренут леђима голу ју је послао преко Наваса у мрежу за изједначење и ерупцију одушевљења. Тако се хрватски нападач нашао у одабраном друштву, јер је постао тек трећи фудбалер који је био стрелац за два различита клуба у финалу Лиге шампиона, односно Купа шампиона. То су пре њега успели само Велибор Васовић, у дресу Партизана и Ајакса, и Кристијано Роналдо као играч Манчестера и Реала. У паузи је Зидан знао тачно како да саветује изабранике и показао је да је невероватан тренер, иако је на почетку ове каријере. Можда ће надмашити себе из играчких дана... Нешто мирнији период игре на старту другог прекинут је по истеку сат времена борбе за престижни трофеј. Неко од кога се то најмање очекивало се побринуо за друго вођство Реала. Каземиро је послао "бомбу" са око 30 метара и уз помоћ пете Кедире матирао Буфона, после чега се Јуве потпуно распао. Само четири минута касније Роналдо је решио да крунише себе и Реал тако што је додавање Модрића претворио у 3:1, за најаву великог славља. Немоћан је био Буфон, немоћна је била гранитна одбрана која је у целом такмичењу примила три гола, мање него у финалу. Немоћ је испољена и тако што је Квадардо непуних 20 минута од уласка у игру био искључен, па је "дама" са десеторицом окончала борбу. Тачку је остало само да стави резервиста Асенсио у надокнади, за убедљиву победу. Какав тријумф и какав начин да се освоји 12. трофеј Лиге шампиона у клупској историји. Реалу и Роналду тренутно нема ко да парира и то је јасно две године заредом. Погледајте најзанимљивије детаље са утакмице:

Финале Лиге шампиона:

Јувентус - Реал 1:4 (1:1)Стрелци: Манџукић у 27. минуту за Јувентус, а Роналдо у 20. и 64, Каземиро у 61. и Асенсио у 90. за Реал Црвени картон: Квадрадо (Јувентус) у 84. минуту. Стадион: Миленијум - Кардиф. Гледалаца: 75.000. Судија: Феликс Брих (Немачка). Јувентус: Буфон, Барзаљи (од 66. Квадрадо), Кјелини, Бонући, Алвеш, Пјанић (од 71. Маркизио), Кедира, Сандро, Дибала (од 78. Лемина), Манџукић, Игуаин. Реал: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Каземиро, Крос (од 89. Мората), Модрић, Иско (од 82. Асенсио), Бензема (од 77. Бејл), Роналдо. Извор: Блиц