СРБИЈА ТРЕЋА НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ У САВАТЕУ: Српски борци освојили осам медаља у Хрватској (ФОТО)

Светско првенство за младе у саватеу одржано је од 13. до 16. jула у Вараждинским топлицама, Хрватска. Репрезентацију Србије представљало је 7 такмичара и свих седморо су освојили медаље и то 2 златне, 3 сребрне, 2 бронзане као и 3 место у укупном пласману.

Велики успех српских бораца (Фото: Савате савез Србије)

Златне медаље освојили су Дејан Марјановић (Војводина, Нови Сад) и Лука Лисица (Нови Сад, Нови Сад). Сребрне медаље освојили су Јован Вагић, Јелена Седоглавић и Марко Видаковић, а бронзане Никола Вукић и Енита Бехрамај.

Још једну златну медаљу освојио је Петар Јованов из Руме на Светском купу за пионире који је одржан у оквиру првенства.

Са такмичарима у Хрватској су били селектор Мирослав Оџић из Новог Сада, тренери Срђан Надрљански из Новог Сада и Милош Константиновић из Београда.

Маја Оџић из Новог Сада је била врховни судија првенства, а Велимир Карановић и Јован Дојчиновић из Београда и Александра Оџић из Новог Сада су делили правду. Шеф делегације био је председник савеза Миодраг Ракић из Руме. Извор: Правда

Репрезентација Србије у савате боксу, постигла је велики успех на недавно одржаном Балканском првенству у Руми.