PRIJOVIĆ PRESUDIO: Srbija se vraća na Mundijal! (VIDEO)

Bravo, "orlovi"! Fudbaleri Srbije posle osam godina su se plasirali na Svetsko prvenstvo! U utakmici godine savladana je Gruzija sa 1:0 golom Aleksandra Prijovića u 74. minutu, pa će naša selekcija biti jedna od 32 reprezentacije koja će se nadmetati na Mundijalu u Rusiji 2018. godine.

Junak utakmice: Aleksandar Prijović (Foto: JuTjub)

Uoči poslednjeg kola bilo je poznato da naše momke pobeda vodi na planetarnu smotru. Do nje su izabranici Slavoljuba Muslina i došli. Ali, da je bilo lako, nije. Lomili su otpor protivnika sve do polovine drugog dela, kada su golom potvrdili plasman na planetarnu smotru. Sasvim zasluženo. Prijović je mrežu Gruzijaca pogodio u 74. minutu, i to 13 minuta nakon ulaska na teren. Bio mu je to prvenac u dresu "orlova" na petom odigranom meču, ali nije mogao da izabere bolji trenutak za njegovo postizanje. Upravo je taj pogodak potvrdio veliki uspeh, čime je dokazano da se Srbija vraća u svetski krem, gde joj je svakako i mesto. Međutim, do zlata vredna tri boda "orlovi" su došli uz sjajnu podršku navijača, pesma je bila glasna čak i kada nije išlo i čini se da bolja atmosfera odavno nije viđena na našim stadionima kada igra reprezentacija. Značaj utakmice kao da je vezao noge fudbalerima Srbije u prvom poluvremenu, pa nisu uspeli da stvore stopostotnu šansu. Pretili su Gruzijci, imali nekoliko dobrih šuteva, ali je svaki odlično krotio sjajni Vladimir Stojković. Nisu imali šta naši rivali da izgube, za razliku od naših momaka, pa se ta rasterećenost odmah i videla. Pokušavali su "orlovi" iz prekida, tražili su individualna rešenja, ali u prvih 45 minuta nije bilo prolaza kroz bedem selekcije Gruzije. Jedina izgledna prilika viđena je u 41. minutu, kada je Dušan Tadić šutirao iskosa sa leve strane, ali je njegov udarac zaustavio golman Makaridze. Nastavak je doneo mnogo bolju partiju izabranika Slavoljuba Muslina, koji je očigledno uspeo da trgne fudbalere Srbije u poluvremenu. Viđena je mnogo bolja partija, naši momci su mnogo bolje kombinovali u drugih 45 minuta, te su stvarali i odlične šanse, što nije bio slučaj u uvodnim minutima. Najbolju priliku je propustio Aleksandar Mitrović u 54. minutu! Odlično ga je pronašao Adem LJajić, napadač NJukasla je šutirao glavom pod prečku, ali ni to nije bilo dovoljno da se zatrese mreža Gruzije. Ta šansa kao da je dala snagu "orlovima", koji su sve žešće pritiskali goste. Imao je i Branislav Ivanović dobru priliku, no njegov udarac je završio pored stative. Naši momci nisu odustajali od napada, iako nas je i rezultat iz Kardifa vodio dalje (1:0. Bili su rešeni da pobedom pred svojim navijačima trasiraju put na Svetsko prvenstvo. Odličnu šansu je propustio Nemanja Matić, pa Branislav Ivanović ponovo, ali nisu mogli više Gruzijci da se brane. Rezervista Aleksandar Prijović je u 74. minutu klizećim startom ubacio loptu u mrežu posle centaršuta Aleksandra Mitrovića i bio je to njegov prvi gol u nacionalnom timu. I to kako bitan i u kom trenutku. Više nema dileme, Srbija se vratila na svetsku smotru i sada može na miru da sačeka 1. decembar, kada će biti poznato protiv koga će "orlovi" igrati. Srbijo, raduj se, gledaćeš opet reprezentaciju kako se nadmeće sa najjačima! Kako se Murinjo danas "ispalio" došavši u Beč, pročitajte OVDE. Izvor: Blic