ПРВИ ТРИЈУМФ ПАРТИЗАНА Тавамба и Тошић погађали, Стојковић све бранио против Скендербега! (ВИДЕО)

У борбеном мечу фудбалери Партизана уписали су прву победу у групној фази Лиге Европе, јер су головима Зорана Тошића и Леандреа Тавамбе савладали Скендербег са 2:0.

Тошић за прву победу Партизана у Лиги Европе (Фото: ЈуТјуб)

Оно што је пропустио у Албанији, шампион Србије испаравио је у Хумској. Дочекали су изабраници Мирослава Ђукића први тријумф у групи Д Лиге Европе и остали у трци за пролаз у наредну рунду такмичења. "Парни ваљак" је савладао чврсте госте, који ипак нису дорасли квалитету Лиге Европе. Мучио се од почетка дуела Партизан и никако није успевао да откључа браву Скендербега. Чак су Албанци први припретили, преко Вањелија у 5. минуту. Зоран Тошић је опробао шут у 9. и 14. минуту, али Шехи је био на висини задатка. Покушао је средином првог дела и Јанковић. Награда за пропутено, стигла је Бамбију Тошићу у 39. минуту. Извео је бриљантно слободњак, искоса са леве стране, пребацио живи зид гостију, а чувару мреже гостију остало је само да погледом испрти лопту која је завршила у његовог доњем десном углу - 1:0. Нису се ни тада гости предавали. Вањели је поново покушао са дистанце у финишу првог полувремена, али Стојковић га је поново прочитао. "Парни ваљак" је у други део утакмице ушао знатно сигурнији, док су гости почели да падају. Прво је Тавамба покушао да превари лобом Шехија, који се извио као мачка, а онда је тамнопути фудбалер Партизана, после асистенције Ожеговића, који је искористио грешку одбране Скендербега, пласирао лопту у мрежу ривала за велику радост "гробара". Владимир Стојковић поново је показао класу у 74. минуту, кад је сјајно одбранио ударац Јашанице. Тавамба је пар момената касније умало био непрецизан. До краја утакмице, Партизан је држао ствари под контролом и рутниски привео меч крају. Лоша вест у победи црно-белих је та да је Зоран Тошић добио жути картон, због ког неће моћи да игра у петом колу против Јанг Бојса, такође у Хумској. Пред утакмицу, фудбалери Скендербега доживели су саобраћајну незгоду у Београду. Више о томе прочитајте ОВДЕ. Извор: Блиц