RONALDO ISPISAO ISTORIJU: Real pregazio Juventus za prvu odbranu titule u istoriji Lige šampiona! (VIDEO)

Ono što niko pre u istoriji Lige šampiona nije uspeo, uradili su fudbaleri Reala u čarobnoj noći na stadionu "Milenijum" u Kardifu.

Ronaldo za 3:1 (Foto: JuTjub)

Madriđani su pobedili Juventus u finalu sa 4:1 (1:1) i postali prva ekipa koja je odbranila trofej elitnog takmičenja u ovom formatu, a ukupno došla do 12. titule evropskog šampiona. Fudbal za uživanje, za prepričavanje, baš onakav kakav svi žele u finalu Lige šampiona imali smo priliku da gledamo u prvom poluvremenu. Bio je to istinski sudar titana uz šanse pred oba gola, da bi u nastavku kraljevići za četiri minuta rešili pitanje pobednika i ispisali istoriju. Naravno, na krilima dvostrukog strelca Kristijana Ronalda, koji je pokazao zašto je najbolji i surovo je nokautirao italijanskog giganta. Kako je samo torinska "stara dama" od početka krenula agresivno. Opsedala je gol Navasa, koji je uz pomoć odbrane izdržao sve nalete, zaustavio odličan šut Pjanića i ohrabrio saigrače da krenu napred. A, Ronaldo i drugovi su, onako kako je ih savetovao Zinedin Zidan, mudro čekali pravu šansu da zaprete. I kada su je dočekali, nisu propustili da je pretvore u vođstvo - onako kako to rade velike ekipe. Munjeviti kontra udar se sa leve strane preselio na desnu odakle je Karvahal pronašao upravo Kristijana, a on zna šta treba da radi u takvim situacijama. Sa distance je hirurški preciznim udarcem poslao loptu u donji ugao legendarnog Bufona, koji je ostao bez jedinog trofeja koji mu je nedostajao, za 1:0 i karakterističnu proslavu, da pokaže ko je najbolji. Ujedno, to je bio jubilarni, 500. gol Reala u Ligi šampiona i postao je prvi tim koji je to uspeo u elitnom takmičenju. Nije radost kraljevića od tog 20. minuta dugo trajala, jer je Juve umeo da uzvrati. Fantastična akcija dobila je magičan završetak - Bonući, Sandro, pa Iguain i na kraju Mario Mandžukić, grudima je prihvatio loptu i okrenut leđima golu ju je poslao preko Navasa u mrežu za izjednačenje i erupciju oduševljenja. Tako se hrvatski napadač našao u odabranom društvu, jer je postao tek treći fudbaler koji je bio strelac za dva različita kluba u finalu Lige šampiona, odnosno Kupa šampiona. To su pre njega uspeli samo Velibor Vasović, u dresu Partizana i Ajaksa, i Kristijano Ronaldo kao igrač Mančestera i Reala. U pauzi je Zidan znao tačno kako da savetuje izabranike i pokazao je da je neverovatan trener, iako je na početku ove karijere. Možda će nadmašiti sebe iz igračkih dana... Nešto mirniji period igre na startu drugog prekinut je po isteku sat vremena borbe za prestižni trofej. Neko od koga se to najmanje očekivalo se pobrinuo za drugo vođstvo Reala. Kazemiro je poslao "bombu" sa oko 30 metara i uz pomoć pete Kedire matirao Bufona, posle čega se Juve potpuno raspao. Samo četiri minuta kasnije Ronaldo je rešio da kruniše sebe i Real tako što je dodavanje Modrića pretvorio u 3:1, za najavu velikog slavlja. Nemoćan je bio Bufon, nemoćna je bila granitna odbrana koja je u celom takmičenju primila tri gola, manje nego u finalu. Nemoć je ispoljena i tako što je Kvadardo nepunih 20 minuta od ulaska u igru bio isključen, pa je "dama" sa desetoricom okončala borbu. Tačku je ostalo samo da stavi rezervista Asensio u nadoknadi, za ubedljivu pobedu. Kakav trijumf i kakav način da se osvoji 12. trofej Lige šampiona u klupskoj istoriji. Realu i Ronaldu trenutno nema ko da parira i to je jasno dve godine zaredom. Pogledajte najzanimljivije detalje sa utakmice:

Finale Lige šampiona:

Juventus - Real 1:4 (1:1)Strelci: Mandžukić u 27. minutu za Juventus, a Ronaldo u 20. i 64, Kazemiro u 61. i Asensio u 90. za Real Crveni karton: Kvadrado (Juventus) u 84. minutu. Stadion: Milenijum - Kardif. Gledalaca: 75.000. Sudija: Feliks Brih (Nemačka). Juventus: Bufon, Barzalji (od 66. Kvadrado), Kjelini, Bonući, Alveš, Pjanić (od 71. Markizio), Kedira, Sandro, Dibala (od 78. Lemina), Mandžukić, Iguain. Real: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kazemiro, Kros (od 89. Morata), Modrić, Isko (od 82. Asensio), Benzema (od 77. Bejl), Ronaldo. Izvor: Blic