Бундеслига: Бајерн и поред одавно освојене титуле наставља да гази, "петарда" Хофенхајма

Фудбалери Бајерна из Минхена победили су данас у гостима Хановер са 3:0, у утакмици 31. кола немачке Бундеслиге, Хофенхајм је био убедљив против Лајпцига, а важан тријумф у борби за опстанак уписао је Хамбург.

Фудбалери Бајерна Фото: Бета/АП

Голове за шампиона Немачке постигли су Томас Милер у 57, Роберт Левандовски у 73. и Себастијан Руди у 97. минуту.

Бајерн је на првом месту на табели има 78 бодова, док је Хановер 13. са 36.

Истим резултатом славила је и Херта на гостовању Ајнтрахту. Екипа из Берлина је до сва три бода стигла погоцима Дејвија Зелкеа, Метјуа Лекија и Александера Есвајна.

Херта је девета на табели са 42 бода, док је Ајнтрахт седми са четири бода више.

Фудбалери Хофенхајма су у гостима победили Лајпциг са убедљивих 5:2.

Два гола за победнички тим постигао је Марк Ут, у 14. и 59. минуту, а у стрелце су се уписали и Серж Гнабри у 35, Павел Кадерабек у 45. и Лукас Руп у 65. минуту.

Оливер Бауман је у 59. минуту постигао аутогол, а мрежу Хофењахма погодио је и Дајо Упамекано у 89. минуту.

Хофенхајм је пети на табели са 49 бодова, док је Лајпциг шести са два бода мање.

Фудбалери Штутгарта су на свом терену били бољи од Вердера са 2:0. Штутгарт је десети са 42 освојена бода, а Вердер на 12. месту са 37.

У дербију зачеља, фудбалери Хамбурга су на свом терену савладали Фрајбург са 1:0 голом Луиса Холтбија у 54. минуту. Фрајбург је на 16. месту са 30 бодова, док је Хамбург 17. са пет бодова мање. (Извор: Бета)