Историја Бундеслиге исписана у Дортмунду

Фудбалери Борусије Дортмунд победили су на свом терену Бајер Леверкузен са убедљивих 4:0 у утакмици 31. кола намачке Бундеслиге.

Радост фудбалера Борусије фото: Бета/АП

Борусија је после 15. победе од почетка шампионата трећа на табели са 54 бода, док је Бајер четврти са три бода мање. Домаћа екипа повела је у 13. минуту голом 18-годишњег Џејдона Санча, који је тако постао најмлађи енглески фудбалер у историји Бундеслиге који је постигао гол. Борусија је потом имала сјајну прилику да дуплира предност, али је Марко Ројс у 37. минуту слабо извео једанаестерац.
Ројс се, међутим, више него искупио за тај промашај пошто је у другом полувремену два пута погађао мрежу Бајера, у 55. и 79. минуту. У стрелце се уписао и Максимилијан Филип у 63. минуту.
Фудбалери Борусије у наредном колу гостују Вердеру, док Бајер дочекује Штутгарт.  Извор: Бета