ZVEZDA I DALJE U IGRI: Brutalna rampa Dobića i 106 poena za novu pobedu protiv Valensije! (VIDEO)

Američki bek DŽejms Feldin dao je 30 poena i bio je najzaslužniji za 11. trijumf crveno-belih u Evroligi.

I Dejan Davidovac je pružio odličnu partiju u večerašnjem trijumfu Crvene zvezde (Foto: euroleague.net)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju u Beogradu sa 106:90, u 26. kolu Evrolige. Zvezda je ostvarila 11. pobedu i još je u igri za plasman u osminu finala tog takmičenja. Najefikasniji u pobedi nad španskim klubom bio je DŽejms Feldin sa 30 poena, 17 je postigao Tejlor Ročesti, 16 Matijas Lesor, a 12 Milko Bjelica. Zvezda je u prvom poluvremenu igrala vrlo razigrano u napadu, dok je s druge strane imala dosta problema u odbrani, posebno u šutu s distance. Ekipe su se tokom prvih 20 minuta često smenjivale u vođstvu. Valensija je u jednom trenutku prve četvrtine vodila sa 17:9, nošena raspoloženim Martinesom, ali je tim Dušana Alimpijevića do isteka prvih 10 minuta izjednačio, a potom i preokrenuo. Pred oko 4.500 gledalaca u nekadašnjem Pioniru, što je najmanja poseta Zvezde u Evroligi, igralo se dinamično, ali nijedna ekipa nije uspevala da stekne osetniju prednost. U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu, efikasne su bile obe ekipe, a raspoloženim Feldinu i Lesoru, pridružio se Ročesti. Crveno-beli su u poslednjim sekundama treće četvrtine posle trojke Pere Antića prvi put na utakmici stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja susreta samo uvećavali. Proradio je i šut za tri poena, pa je tako Zvezda čak tri i po minuta pre kraja postigla više od 100 poena. Potez utakmice, ali i 26. kola evrolige načinio je Ognjen Dobić neverovatnom rampom koju možete da vidite na snimku od 1:05: Crvena zvezda – Valensija 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23) Beograd – Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 4472. Sudije: Lotrmoser, Koromilas, Ambrosov. Crvena zvezda: Kešelj, Davidovac 2, Lazić 7, Antić 3 (5 sk), Dobrić 6, Feldin 30, Janković 2, Ročesti 17 (5 as), Omić, Lesor 16 (7 sk), Enis 11, Bjelica 12. Valensija: Tomas 7, Puerto 1, Garsija 2, Abalde 8 (6 as), Dubljević 4, Vives, Matinez 22, Plajs 10, Vilijams 4, Sastre 16, Grin 16, Dornekamp. Da podsetimo, u 12. kolu Evrolige, Crvena zvezda je slavila nad Valensijom u Španiji rezultatom 86:82. Tog meča možete da se prisetite OVDE. Izvor: Sportski žurnal