Partizan nokautiran na "Karađorđu"

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu ekipu Partizana sa 2:1 u utakmici 34. kola Superlige Srbije.

Sejduba Suma na meču u Novom Sadu foto: FK Partizan

Golove za Vojvodinu postigli su Dušan Jovančić u 11. i Aleksandar Radovanović u 75, dok je strelac jedinog pogotka za Partizan bio Marko Janković u 26. minuta. Partizan je drugi na tabeli sa 39 bodova, ima 12 manje od Crvene zvezde koja je danas obezbedila titula prvaka. Na drugoj strani, Vojvodina je prekinula niz od tri uzastopna poraza i osma je na tabeli sa 25 osvojenih bodova. Vojvodina je na Karadjordju povela u 11. minutu golom Dušana Jovančića. Posle duplog pasa s Arsićem, Jovančić je ostao sam na nekoliko metara od gola Partizana i nije mu bilo teško da savlada Jovičića. Gostujuća ekipa je u 26. minutu izjednačila, a strelac prelepog gola sa oko 16 metara bio je Janković. Konačan rezultat postavio je Radovanović u 76. minutu. Arsić je iz prekida ubacio loptu, a Radovanović je bio najbolji u skoku i glavom pogodio za 2:1. Utakmica je praktično rešena u 82. minutu kada je Saša Zdjelar zaradio crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača. Partizan u narednom kolu dočekuje Napredak, dok Vojvodina ide u goste Radničkom u Nišu. Izvor: Beta