ДОНЕО ПОБЕДУ НА САМОМ КРАЈУ: Професор Бјелица наставља са лекцијама, пао и домаћин (ВИДЕО)

Тешку утакмицу, делује много тежу него што је била она против Шпаније, одиграли су "орлови" у другом колу Евробаскета и у сред Берлина савладали Немачку 68:66.
Немања Бјелица постиже погодак у последњој секунди (Фото: Јутјуб)

Флоутер Бјелице, који је кроз немачки обруч прошао мање од секунде пре краја меча, донео је Србији и другу победу на шампионату и готово сигуран пролазак у осмину финала такмичења. А није било лако, боље рећи - "орлови" су се мучили са незгодним домаћином читавих 40 минута. Све је некако деловало тешко, шут за три поена никако није ишао, али су изабраници Салета Ђорђевића још једном нашли снаге да у одлучујућим моментима стигну до важног тријумфа. Теодосић је за три поена шутирао 0/9, Богдановић 1/7, Србија укупно 4/30, али ни то није могло да спречи Немању Бјелицу да у финишу меча донесе победу. Најефикаснији у српском тиму био је управо Бјелица са 12 поена, Богдановић и Ерцег додали су по девет, Теодосић је стао на осам. На другој страни, Новицки је заустављен у другом полувремену, па је стигао до 15 постигнутих поена, колико је имао и Тибор Плајс. Сада следи дан паузе за "орлове", а наредни меч национални тим игра у уторак, против Исланда, са почетком од 14.30.