ДЕЛИЈЕ У ТРАНСУ! БОРЈАН ОПЕТ ХЕРОЈ! Звезда ремијем поново до Лиге шампиона (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у групну фазу Лиге шампиона.

Фудбалери Црвене звезде ће поново играти у Лиги шампиона (Фото: crvenazvezdafk.com)

"Црвено-бели" су вечерас одиграли 1:1 са швајцарским Јанг бојсом у реванш мечу плеј-офа за пласман у ЛШ. Звезда је изборила пласман у елитно европско такмичење због више голова датих у гостима, пошто је у првој утакмици било 2:2.

У првом полувремену углавном се играло на средини терена и није било превише шанси.

Црвена звезда је повела у голом Вукановића у 59. минуту.

Шампион Швајцарске је после примљеног гола заиграо ангажованије. Гости су до изједначења стигли аутоголом Ел Фарду Бена у 82. минуту.

Након изједначујућег гола, Јанг Бојс је имао иницијативу, а Звезда је преко Бена могла до победе, али је добро интервенисао голман гостију. Швајцарци су имали неколико шанси у самом финишу меча, али је добро интервенисао голман Звезде Милан Борјан и одвео је свој тим до Лиге шампиона. Звезда је меч завршила са играчем мање пошто је у 96. минуту искључен Томане.

Жреб за групну фазу Лиге шампиона заказан је за четвртак од 18.00.

Утакмица је одиграна на стадиону "Рајко Митић" пред више од 50.000 гледалаца који су направили фантастичну атмосферу.

Жреб за групну фазу Лиге шампиона заказан је за четвртак од 18.00 сати. Звезда ће бити жребана из четвртог шешира. Црвено-бели су и прошле сезоне играли у Лиги шампиона.

Прочитајте ОВДЕ зашто су навијачи Звезде веровали у Милана Борјана.

Извор: Правда