ЦАРИЦА МИЛИЦА ДОНЕЛА СРБИЈИ ПРВО ЗЛАТО У ТОКИЈУ! Мандићева 2. пут на олимпијском трону!

Прво злато за Србију у Токију!

Милица Мандић. (Фото: Јутјуб)

Репрезентативка Србије у теквондоу Милица Мандић поново је постала олимпијска шампионка!

Милица је у финалу олимпијског турнира у категорији 67+ килограма савладала сјајну Дабин Ли из Јужне Кореје (10:7) и освојила златну медаљу на ОИ у Токију.

Олимпијска шампионка из Лондона 2012. године исписала је историју српског спорта, пошто је постала једини спортиста са два освојена злата на Олимпијским играма.

Србија је до сада освојила три медаље у Токију. Након сребра које је освојио стрелац Дамир Микец и бронзетеквондискиње Тијане Богдановић, Милица је донела и најсјајније одличје у ризницу српског олимпијског тима.

"Трипла круна" за шахисте ПЕП-а! Више о томе ОВДЕ.

Извор: Курир