Најновије

МУП саопштио колико је грађана било на скуповима широм Србије

Помоћник директора полиције Србије Владан Радосављевић изјавио је да су данас на 183 локације одржани пријављени скупови под називом "За Србе на Космету - грађани против блокада" којима је присуствовало око 167.800 грађана

Он је казао да су истовремено одржана и друга јавна окупљања, која нису пријављена, на 24 локације, а на којима је, према његовим извештајима, присуствовало око 2.300 грађана, саопштило је Министарство унутрашњих послова (МУП).

У саопштењу пише да је пријављене скупове организовао Центар за друштвену стабилност, те да је то било најмасовније окупљање до сада, на највећем броју локација.

- У циљу припреме да сва јавна окупљања прођу у најбољем реду полиција је предузела низ превентивних активности и на основу безбедносне процене планирала је низ мера - рекао је Радосављевић.

Он је додао да су забележени појединачни инциденти и да је 19 особа приведено у службене просторије, али да на јавним окупљањима није било нарушавања јавног реда и мира у већем обиму.

Казао је и да "није било повређених грађана и полицијских службеника".

Навео да је било покушаја пробијања кордона полиције у Богатићу и каменовање једног аутобуса у Новом Саду, али да је поставком кордона на неколико локација спречен контакт и могућност конфликта између учесника јавних окупљања.

Радосављевић је подсетио да ће МУП у сарадњи са надлежним органима и институцијама предузети мере и радње у циљу одржавања стабилног јавног реда и мира.

Поручио је грађанима да се уздрже од ремећења јавног реда и мира и било које врсте насилничког понашања, пренео је МУП.

Извор: Бета

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА