На међународном форуму у Туркменистану, којим се обележава 30. годишњица трајне неутралности земље 12. децембра, пакистански премијер Шехбаз Шариф требало је да се састане са руским челником Владимиром Путином на маргинама догађаја.
Но, план сусрета добио је неочекивани обрт.
Према видеоснимку коју је поделио РТ Индиа, након што је 40 минута чекао у суседној соби са министром спољних послова Ишаком Даром, Шариф је одлучио да упадне у просторију где је Путин разговарао са турским председником Реџепом Тајипом Ердоганом у нади да ће осигурати барем кратку интеракцију, будући да је његов властити планирани билатерални састанак са руским вођом одложен, како преноси ndtv.com.
❗️The Moment PM Sharif Gate-crashed Putin's Meeting With Erdogan After Waiting For 40 Mins https://t.co/r4L9XhA9IYpic.twitter.com/shi7YLMgmP
— RT_India (@RT_India_news) December 12, 2025
Овај видео снимак брзо се проширио интернетом, уз бројне подругљиве коментаре на рачун пакистанског премијера, али и критике Путина јер је руски владар познат по томе да воли саговорнике и кремаљске госте да остави да чекају на договорени сусрет, чак и по неколико сати.
❗️🇵🇰 PM Sharif Waited For Over 40 Minutes For President Putin Before Growing Tired And Gate-crashing Russian Leader's Meeting With Erdogan - RT Correspondent
— RT_India (@RT_India_news) December 12, 2025
He left ten minutes later. pic.twitter.com/tgUdPHT4eh
Сам форум велика је ствар за Туркменистан, чија службено призната трајна неутралност, коју је једногласно подржала Општа група УН-а 12. децембра 1995., обавезује земљу да се држи изван војних савеза, избегава учешће у сукобима осим у самоодбрани и уопштено забрањује стране војне базе на свом тлу.
Нови видео на Јутјуб каналу портала Правда
Posted by Ratni izveštaji on Tuesday 9 December 2025
Извор: Н Портал





