У изузетно јакој конкуренцији 103 екипе из 46 земаља света, припадници Војске Србије заузели су 20. место, демонстрирајући притом врхунску тактичку и ватрену обученост, тимски рад, ментални фокус и психофизичку издржљивост, наводи се у саопштењу Генералштаба војске Србије.
Истичући да су успешним наступом на такмичењу и најбољим резултатом од српских екипа показали врхунску оспособљеност, генерал Мојсиловић је екипи „Кобри“ одао признање на приказаним вештинама, мотивисаности и физичкој и менталној снази. Он је оценио да оваква надметања представљају добру прилику за промоцију оспособљености српског војника, такмичарског духа и спорта у Војсци Србије, као и за унапређење сарадње, разумевања и поверења међу припадницима елитних специјалних војних и полицијских јединица.
За постигнуте резултате на такмичењу начелник Генералштаба је екипу „Кобри“ наградио седмодневним боравком у војном одмаралишту на Тари.
На овогодишњем такмичењу „UAE SWAT Challenge 2025“, које од 2019. године организује полиција Дубаија, учествовали су полицијски антитерористички тимови и тактичке јединице за спасавање талаца те војни тимoви за специјалне операције, а Републику Србију су осим „Kобри“, представљали и тимови Жандармерије и Специјалне антитерористичке јединице Министарства унутрашњих послова, стоји у саопштењу.
Прочитајте ОВДЕ о Вучићевој најављеној борби против корупције и хапшењима
Извор: Правда.рс