„Овај предлог долази као одговор на континуирано мешање хрватских политичара и институција у унутрашње ствари Србије, као и њихову отворену подршку опозиционим групама које раде на дестабилизацији наше државе кроз покушаје организовања обојене револуције“, наводи се у саопштењу покрета.
Посебно су истакли "активну улогу Тонина Пицуле, хрватског европосланика, који је недавно именован за новог известиоца Европског парламента за Србију".
"Пицула годинама користи свој политички утицај да врши притисак на Србију, подржава прозападне опозиционе структуре и води политику отвореног мешања у унутрашње ствари наше земље. Његов избор за известиоца Европског парламента јасно показује да ће притисци на Србију и даље расти, а наши национални интереси бити још више угрожени", наводи се у саопштењу.
Упозорили су и да је „Србија већ дуже време на удару Хрватске безбедносно-обавештајне агенције (СОА) која спроводи активности усмерене на подривање политичке стабилности земље”.
Активности СОА-е обухватају ширење пропаганде, подршку опозиционим елементима и прикупљање обавештајних података који се користе за вршење притиска на српске институције и интересе“, наводи се.
Покрет сматра да би увођење виза за хрватске држављане послало јасну поруку да „Србија неће толерисати спољне политичке притиске, обавештајне активности и мешање у њен политички систем“.
Ова мера би омогућила држави да боље контролише улазак страних држављана који долазе са политичким, обавештајним или дестабилизујућим намерама“, истичу из покрета НАШИ.
На крају, позвали су државне институције да "озбиљно размотре овај предлог и предузму одговарајуће кораке у заштити државних интереса, политичке стабилности и националног суверенитета Србије".
Подсећамо, КП Наши су изазвали пажњу плакатима на којима је лик Тонина Пицуле у усташкој униформи са натписом “Известилац за НДХ”. Реаговала је и Странка слободе и правде која је осудила овај чин и њихову акцију, те упутила јавно извињење Тонину Пицули због оваквих дешава у Србији.
Погледајте ОВДЕ снимке са данашње блокаде Газеле у Београду
Извор: Правда.рс