Најновије

Вучић у Ћациленду: Ректор Ђокић ко у филму "Балкан експрес" - "јеси ли то био ти или си ишао тетки да однесеш лек? Музичар или шта?"

Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да "опозиција сада планира да направи Г 17+ с тим што ће се сада звати иницијатива 60". Како је рекао, ту би требало да буде 190 студента блокадера да праве студентску листу.

- То сада планирају јер им није прошло ово око прелазне владе. Па ће онда да кажу: сада ћемо да тражимо нове изборе, па ћемо да поставимо ту Божу Раткапну, Прелевића, оног најизразитије антисрпски оријентисаног наставника, професора Огњена Радоњића и још неке који треба то да предводе, па ће они да победе на изборима. И да не верујете што морате да слушате - рекао је Вучић у Пионирском парку где је однео васкршња јаја студентима који желе да уче.

Вучић додаје да је све то добро како би људи могли да виде да је, како је казао, све време био у праву и да је све време била политика у питању, као и да их ниједног тренутка нису интересовале нити жртве у Новом Саду, нити њихове породице, већ да су мислили све време на политички ангажоване професоре.

Он је рекао и да ће сви из опозиције направити отклон од студената блокадера у скорије време као што је то учинио данас ректор Универзитета у Београду Владан Ђокић.

Како је казао, ректор Ђокић током разговора у Управи криминалистичке полиције у Београду све пребацио на студенте

- Ректор данас ко у филму "Балкан експрес" - "јеси ли то био ти или си ишао тетки да однесеш лек? Музичар или шта?". По њему све су студенти, а он не зна је ли музичар или је тетки ишао лек да однесе. Мене кад питају и јавно и тајно, ја увек кажем да сам за све крив. А он одмах на све друге. Сви други су криви, само он није. Немојте од таквих да учите - казао је Вучић.

Скуп у Нишу 10. или 11. маја

Најавио је да ће одржати скуп у Нишу 10. или 11. маја, с обзиром да постоји могућност да се састане са руским председником Владимиром Путином 9. увече. Наводећи да ће тражити изборе, Вучић појашњава да према Уставу и закону он једини као председник може да распише изборе и додаје да ће морати њему који је ненадлежан ипак да се обрате.

- Избори ће бити 90 дана пре него што истекне мандат, односно од претходних избора верификације мандата или у другим условима, а изборе опет расписује, пошто ће то сада да ми траже ови који су тобож били против политике, опет расписује парламентарне, председник Републике. А ако хоће председничке изборе, председник мора да поднесе оставку, тако да ће они опет да дођу код ненадлежног - навео је.

Извор: Агенције

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА