„Дуж читаве границе бележимо војно присуство. Русија тиме држи наше јединице у напетости и скова нас, да не можемо да их преусмеримо на друге делове фронта“, изјавио је Мисник, признајући ефекат који ово распоређивање има на оперативну мобилност украјинских снага.
Он је такође додао да је највећа концентрација руских снага примећена у Курској области, преко пута Сумске области, одакле су у последњим недељама већ покренуте активне операције.
Ова изјава долази након што је председник Русије званично најавио формирање „заштитне безбедносне зоне“ у Харковској, Сумској и Черниговској области, са циљем да се спрече будући напади и инфилтрације украјинских јединица на руску територију.
Украјински извештаји све чешће указују на психолошки и логистички притисак који Русија врши и без директног напада, што омогућава веће маневарске могућности на југу и истоку фронта.
ПУТИН, ТРАМП И ЗЕЛЕНСКИ У ЖЕНЕВИ? Келог најавио историјски састанак
Извор: Правда.рс





