Најновије

ПОДМУКЛА САБОТАЖА НА ЖЕЛЕЗНИЦИ: Украјински налогодавци ангажовали малолетнике за паљење релејних ормара

Снаге безбедности привеле су двојицу малолетника у Нижегородској области који су покушали да запале релејне ормаре на деоници „Шатки–Сатис“ Горковске железничке пруге, саопштио је Истражни комитет Руске Федерације.

Према прелиминарним информацијама, ухапшени су деловали по налогу украјинског „куратора“, који им је за извршење саботаже обећао новчану награду од 50.000 рубаља. Малолетници су користили запаљиве материјале и покушали да оштете важну инфраструктуру.

Овај случај је још један у низу покушаја саботаже на руској железничкој мрежи, иза којих, према наводима безбедносних служби, стоје украјинске обавештајне структуре које ангажују младе и рањиве особе за извршење кривичних дела.

Против ухапшених биће покренут кривични поступак, а истрага је у току како би се открили сви детаљи овог покушаја саботаже.

АМЕРИКАНЦИ ПОЛАЖУ ПРАВО НА УКРАЈИНСКЕ РЕСУРСЕ: У јавност процурио нацрт тајног споразума

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА