Најновије

Путин: Питање Гренланда нема везе са Русијом, али смо забринути због...

Председник Руске Федерација Владимир Путин обратио се члановима Међународног арктичког форума. Посебно је истакао тему Гренланда који Сједињене Америчке Државе планирају да "купе".

"Била би велика грешка помислити да је то само нека ексцентрична прича нове америчке администрације јер није. Слични планови први пут су јавно презентовани у Вашингтону још 1860-их година, али је предлог о анексији Гренланда и Исланда тада одбацио Конгрес.

Ти планови имају дубоке историјске корене и очито је да ће Сједињене Америчке Државе наставити да прогура своје геополитичке, војне и економске интересе у Арктику. Питање Гренланда нема везе са Русијом, али смо забринути због чињенице да земље НАТО пакта све чешће препознају крајњи север као упориште за могуће сукобе.

Русија ће свакако бранити своје интересе на Арктику, број војника тамо ће расти. Русија ће одговорити и на укључивање Финске и Шведске у активности Алијансе", рекао је Путин, преноси "Скај Њуз".

Извор: Мондо

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА