Костић урадио за пола сата нешто што није виђено 13 година (ВИДЕО)

Ајнтрахт из Франкфурта је шокирао Шпанију и Европу победом над Барселоном 3:2, а главни режисер сензације на Камп Ноу био је Филип Костић.

Лево крило српске репрезентације је већ у четвртом минуту затресао мрежу Барселоне из пенала, да би пола сата касније асистирао Рафаелу Бореу за еврогол и најаву сензације.

Тако је Костић ушао у историју као први играч после 13 година и Жуниња Пернамбукана из Олимпик Лиона који је био стрелац и асистент против Барсе на њеном терену.

Спектакуларно вече у Каталонији Костић је заокружио новим голом у 67. минуту за недостижних 3:0.

Костић (29) ове сезоне бриљира у Ајнтрахту са 7 голова и 13 асистенција у 35 наступа.

Откако је у лето 2018. дошао у клуб из ХСВ за 6 милиона евра, на 162 утакмице је постигао 33 и наместио 61 гол.

Трансфермаркт процењује његову вредност на 20 милиона евра, а сада је само питање који клуб ће га купити на лето.