СРБИЈО, РАДУЈ СЕ: Ивана Вулета шампион Европе! (ВИДЕО)

Српска атлетичарка Ивана Вулета Шпановић освојила је златну медаљу на Европском првенству у Минхену.

Нови златни скок Вулета је извела на Олимпијском стадиону у Минхену где је одржано Европско првенство на отвореном, резултатом 7.06 м. Ивана је ударила печат на историју атлетике, на историју такмичења скока удаљ.

Сада пуног срца, поносно кличемо сви и изговарамо реченицу која је већ ушла у анале, реченица која говори све: Ивана од злата, ово је њено седмо злато на великим такмичењима у каријери.

Данашњи дан остаће заувек уписан као дан краљице спортова, дан када се поново попела на трон и када се певало “Боже правде”.

Ивана је најдаљи скок забележила у првој серији када је скочила далеких 7.06 метара и понела ову титулу. Вулета је имала још само један исправан скок, у другој серији 6.98 м, како је победила, шесту серију је прескочила.

Вицешампионка света постала је Малаика Михамбо са 7.03 м, док је треће место заузела Јазмин Саwyерс са 6.80 м.

Србија је имала још једну атлетичарку у финалу Европског првенства скока удаљ, Милицу Гардашевић која је заузела фантастично седмо место у Европи са 6.52 м.

Ово је друга медаља за Србију на Европском првенству у Минхену. после Армина Синанчевића у бацању кугле.

Извор: Курир спорт