JEDNOSTAVNO NIJE IŠLO: Crvena Zvezda izgubila u Grčkoj

Atmosfera u OAKA areni nije spektakularna, neće biti one vatre kakva zna da bude na tribinama kada igraju Zeleni.
38. minut - Evo i Dobrića u igri, to je njegov debi u Evroligi, a Rivers nastavlja da pogađa trojke - 70:55 37. minut - DŽenkins je promašio šut za tri, a Zeleni u napadu opet lako dolaze do slobodnih bacanja. Prvo Gist pa potom i Kalates 36. minut - Feldin je prošao pored Simonovića i dao koš uz faul - 66:53 35. minut - Težak šut Bjelice koji je neprecizan. Mnogo skokova u napadu Zelenih Opet trojkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Bjelice - deset razlike! 32. minut - Buruzis je promašio trojku, Zvezda je zaigrala daleko bolju odbranu, a Volters za sada dobro igra na pleju s obzirom na činjenicu da verovatno ne zna više od par akcija OSAM MINUTA DO KRAJA Zvezda u seriji 6:0, DŽenkins je pogodio Zvezda je mnogo stegla odbranu, sada je to na nivou prethodnih utakmica 31. minut - Volters je napao i zabeležio 8. poen u stilu Navara, a potom je i DŽenkins odlično prošao - 61:45 KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 61:41 Zvezda ima šut za dva poena - 9/22 30. minut - Volters je lepo prošao i dao koš uz faul Feldina - 59:41. NJegov 6. poen 30. minut - DŽenkins je sada dobro prošao i dao prve poene na utakmici, ali je Buruzis u sledećem napadu dao svoj 10. poen - 59:38 28. minut - Volters je promašio iz koraka za dva, ali je u sledećem napadu Simonović pogodio laganim polaganjem - 56:36 26. minut - Volters je pogodio s velike udaljenosti za tri poena u poslednjoj sekundi napada. Kakav način da se postigne prvi koš u novom timu - 54:34 26. minut - PAO nastavlja da igra organizovano. Sada je Feldin našao Kalatesa ispod koša 25. minut - Gudurić je proigrao Kuzmića koji je zakucao. Centar Zvezde igra zaista odlično protiv bivšeg kluba, ali je jedini raspoložen igrač Singlton je udario rampu Mitroviću, a potom je kapiten Zvezde iznudio faul u sledećem napadu. Dangubić je promašio dva vezana šuta za tri poena 23. minut - Kako je raspoložen Panatinaikos - Kalates precizan za tri - 52:29 22. minut - Nikols je napao prodorom i iznudio penale - 47:25. Dangubić je vratio dobrim prodorom, ali je Gist pogodio svoj 14. poen uz malo sreće. Mitrović je pogodio trojku - 49:29 21. minut - Nastavljen je meč u Atini. Pokušao je Jović za tri, ali nije uspeo POLUVREME - 46:25 20. minut - Zeleni su raspoloženi za igru, Singlton je asistirao za Gista koji je zakucao - 43:25. Gist je pogodio uz faul Mitrovića - 46:25. Za sada izgleda jako loše... 17. minut - Kuzmić precizan uz slobodno bacanje - 41:23. Deluje da nije problem toliko rezultat već igra Zvezde. Posebno u odbrani. Mada je i napad prilično anemičan. Sada pogađa Mitrović, tajm-aut Paskvala. 16. minut - Kuzmić ponovo daje koš (10p) i pokazuje da je jedini raspoložen igrač večeras crveno-belih. Potom Rivers pravi korake 15. minut - Buruzis opet pogađa, Simonović opet maši, Rivers ponovo zakucava za svoj deveti poen. Odbrana Zvezde kao da ne postoji - 41:18 14. minut - Simonović je promašio trojku, ali je Kuzmić zabeležio skok i poen. A Rivers je pokazao kakav šut za tri poena poseduje - 37:16 14. minut - Gudurić polovičan sa linije penala - promašio je oba šuta. Zvezda bez koša u drugoj deonici Evo ga sada i Buruzis za tri poena - 20 razlike 13. minut - Probao je Volters do Kuzmića, ali kombinacija nije prošla. Na drugoj strani Kalates prolazi kroz odbranu Zelenih kao kroz sir - 31:14 12. minut - PAO daje lake poene. Prvo je pogodio Buruzis, a potom i Kalates - 29:14. Zvezda ne uspeva da igra odbranu na pravom nivou i već sada ima priličan zaostatak. U napadu igra previše brzopleto, nema izgrađenih akcija 11. minut - Opet Kej Si Rivers napada iz prodora i vodi PAO  do pobede, a Volters je na terenu - dakle DEBI Zvezdinog pleja KRAJ PRVE ČETVRTINE - 23:14
Rivers pogađa iz prodora u poslednjem sekundu prve četvrtine
Simonović pogađa dva poena i imaće dodatno bacanje - 21:14
10. minut - U poslednjem skundu napada pogađa Gist iz okreta - njegov 7. poen - 21:12
9. minut - Evo Bjelica pod košem, važan koš za samopouzdanje. Gist vraća. Kako Zvezda uradi nešto dobro, Zeleni odmah vrate u sledećem napadu
8. minut - Kalates je pogodio, a onda je Jović vratio trojku! Potom je Gist pogodio uz faul Jovića - 17:10
7. minut - Kaltes pogađa u kontri, pre toga se Bjelica nije snašao pod košem. Ali Gudurić pogaša trojku! - 11:7
5. minut - Ozbiljna razlika na strani domaćina, Nikols pogađa nakon utrčavanja, sa druge strane Kuzmić - faul u napadu - 9:4.
5. minut - Evo i poena Kalatesa, potom Kuzmić gubi lotpu.
4. minut - Konačno, ponovo Kuzmić - 5:4
2. minut - Evo poena i Feldina, ali i greške Zvezdinih igrača - tri vezane izgubljene lopte.
2. minut - Nikols pogađa uz faul Mitrovića, a potom i dodatno slobodno bacanje - 3:2
1. minut - Kuzmić otovara utakmicu poenima pod kožem domaćina - 0:2
Počela je utakmica! Dejan Radonjić je istakao pre meča da njegovu ekipu u Atini čeka borba sa velikanom evropske košarke. "Igramo protiv velikana evropske košarke Panatinaikosa, koji je značajno pojačao tim igračima ogromnog iskustva i evroligaškog rejtinga. Predvodi ih novi trener, koji je fantastično vodio Barselonu i s njom osvojio i titulu prvaka Evrope - Ćavi Paskval", rekao je Radonjić Izvor: Mocart