Novi krah Mareja, Fonjini izbacio aktuelnog šampiona

Nakon rane eliminacije u Madridu prošle nedelje, najbolji teniser sveta ostvario je još jedan katastrofalan rezultat.

Izdominirao! Marej šampion Madrida (Foto: madrid-open.com)

Britanac je poražen u drugom kolu Mastersa u Rimu, i to od domaćeg takmičara Fabija Fonjinija. Italijan je slavio u dve seta (6:2, 6:4)
Fonjini je već na startu meča napravio dva brejka na servis protivnika, poveo sa 4:0 i lako osvojio prvi set.
I u drugom setu je vezao dva brejka, što mu je donelo vođstvo 5:1, pa se tada moglo naslutiti da je Marej pred eliminacijom.
Ipak, prvi reket sveta uspeva da uzvrati jedan brejk i smanji na 5:4. Fonjini nije propustio drugu priliku da na svoj servis stigne do trijumfa, i na kraju je ostvario jednu od najvećih pobeda u karijeri.
Marej je na drugoj strani doživeo još jedan veliki neuspeh, pošto je u Rimu branio titulu osvojenu prošle godine. Podsetimo, njega je na prethodnom Mastersu u Madridu, Borna Ćorić eliminisao u osmini finala. Izvor: sportklub.rs