SRBIJA TREĆA NA SVETSKOM PRVENSTVU U SAVATEU: Srpski borci osvojili osam medalja u Hrvatskoj (FOTO)

Svetsko prvenstvo za mlade u savateu održano je od 13. do 16. jula u Varaždinskim toplicama, Hrvatska. Reprezentaciju Srbije predstavljalo je 7 takmičara i svih sedmoro su osvojili medalje i to 2 zlatne, 3 srebrne, 2 bronzane kao i 3 mesto u ukupnom plasmanu.

Veliki uspeh srpskih boraca (Foto: Savate savez Srbije)

Zlatne medalje osvojili su Dejan Marjanović (Vojvodina, Novi Sad) i Luka Lisica (Novi Sad, Novi Sad). Srebrne medalje osvojili su Jovan Vagić, Jelena Sedoglavić i Marko Vidaković, a bronzane Nikola Vukić i Enita Behramaj.

Još jednu zlatnu medalju osvojio je Petar Jovanov iz Rume na Svetskom kupu za pionire koji je održan u okviru prvenstva.

Sa takmičarima u Hrvatskoj su bili selektor Miroslav Odžić iz Novog Sada, treneri Srđan Nadrljanski iz Novog Sada i Miloš Konstantinović iz Beograda.

Maja Odžić iz Novog Sada je bila vrhovni sudija prvenstva, a Velimir Karanović i Jovan Dojčinović iz Beograda i Aleksandra Odžić iz Novog Sada su delili pravdu. Šef delegacije bio je predsednik saveza Miodrag Rakić iz Rume. Izvor: Pravda

Reprezentacija Srbije u savate boksu, postigla je veliki uspeh na nedavno održanom Balkanskom prvenstvu u Rumi.