PRVI PORAZ PARTIZANA: FMP slavio u Železniku

Košarkaši FMP-a pobedili su danas u Železniku Partizan sa 87:82 (25:23, 22:4, 18:21, 22:34) u sedmom kolu Grupe B i tako naneli crno-belima prvi poraz u Super ligi.

Gos i Simanić Foto: Beta

Ekipa Vladimira Jovanovića utakmicu je praktično prelomila u drugoj četvrtini koju su dobili sa 18 poena razlike. Crno-beli su u drugoj deonici uspeli da postignu samo dva koša i to tek posle osam minuta igre.

Najzaslužniji za trijumf FMP-a bio je Majkl Odžo, pošto je meč završio sa "dabl-dabl" učinkom od 19 poena i 17 skokova, pre svega zahvaljujući odličnom izdanju u prvom poluvremenu, dok je Marko Jeremić dodao 20, a Nemanja Nenadić 16.

U ekipi Partizana istakao se Đorđe Gagić sa 25 poena i sedam uhvaćenih lopti, dok je Najdžel Vilijams-Gos ubacio 18.

Partizan i FMP nalaze se na deobi prvog mesta Grupe B sa po šest trijumfa i jednim porazom.

Košarkaši Vršca su na svom terenu deklasirali Vojvodinu sa 103:85 (26:24, 26:22, 25:18, 26:21) i tako napravili veliki iskorak ka plasmanu u plej-of Super lige.

Najefikasniji bio je Miroslav Pašajlić sa 27 poena, dok je Danilo Ostojić ubacio 16.

S druge strane, Vojvodinu je predvodio Dejan Janjić sa 20 poena, a dva manje dodao je Nikola Silađi.

Vršac je četvrti sa po tri pobede i poraza, dok je Vojvodina peta sa jednom pobedom iz sedam utakmica.

(Izvor: Beta)