KRALJ BRANI TRON: Očajan početak trećeg seta, Đoković se svađao sa sudijom! (FOTO)

Ispred kralja Melburna je ostala još samo jedna prepreka za rekordni, osmi Australijan open, a ta prepreka je sjajni Dominik Tim. Finale prvog Gren slem turinra u godini je na programu od 9 časova i 30 minuta u Rod Lajver areni.

Novak Đoković (Foto: Jutjub)

Novak Đoković juri 17. trofej na nekom Gren slem turniru, a podatak koji najviše raduje je taj da srpski teniser NIKADA nije izgubio u finalu Australije. Ukoliko srpski teniser danas slavi vratiće se na prvo mesto  ATP liste, tako da ima dodatni motiv.

Austrijanac ima razloga za optimizam, pošto je pobedio Đokovića čak četiri puta u 10 duela, a bio je bolji na poslednja dva meča od drugog tenisera sveta.

Sva dešavanja sa meča možete da pratite na našem lajv-blogu:

0:3 - Uvukla se nesigurnost u servis i igru Novaka Đokovića, koji je izgubio još jedan gem, dok austrijski teniser dolazi do novog brejka u tećem setu i sada već ima kapitalnu prednost.

0:2: - Dominik Tim je potvrdio brejk i uvećao svoje vođstvo u trećem setu.

0:1 - Nije moglo gore da počne... Đoković je poklonio brejk Timu, koji ima veliku prednost na početku trećeg seta.

4:6 - Tim je odigrao fantastičan gem i stigao tako do izjednačenja u setovima. Očigledno je da se nešto dogodilo kod Novaka, dok je Austrijanac značajno podigao nivo svoje igre u odnosu na prvi set. Đoković je imao jednu žučnu raspravu sa sudijom koji danas nije na nivou finala Australijan opena.

4:5 - Nije dobro... Dominik Tim je momentalno vratio brejk i nalazi se u idealnoj situaciji za osvajanje drugog seta.

4:4 - BREJK!!!! Krik Novaka Đokovića govori koliko mu ovo znači. Srbin je iskoristio jedinu brejk šansu u ovom gemu i stigao tako do izjednačenja.

3:4 - Sigurnan servis gem za Đokovića, koji je protivnku prepustio samo jedan poen u ovom gemu. Očekuje nas veoma bitan gem.

2:4 - Imao je prilike, ali je Dominik Tim stigao do novog gema. Čekamo sledeći servis gem Austrijanca.

2:3 - Jako važan gem za Novaka Đokovića! Srpski teniser je posle dva izgubljena gema stigao do gema na svoj servis. Ono što je bitno sada jeste da se Nole fokusira na oduzimanje servisa Timu.

1:3 - Muči se Novak... dok Tim koristi svaku priliku u drugom setu, te je potvrdio brejk ovojenog u prethodnom gemu.

1:2 - Mnogo problema u ovom gemu i Tim dolazi do brejka. Nervozno deluje Novak u ovim trenucima, a mi se nadamo da će ga to brzo proći i da će zaigrati kao u prvom setu.

1:1 - Dominik Tim je uzvratio istom merom i sa nulom osvojio gem na svoj servis. Prošlo je tačno sat vremena od početka meča.

1:0 - Kakav start, strašan start drugog seta! Novak Đoković je bez izugljenog poena stigao do gema na svoj servis.

Pogledajte OVDE    uznemirujuće fotografije nesreće Kobija Brajanta.

Izvor: Kurir