Најновије

СПОРАЗУМ ПОГАЖЕН: Украјина наставља нападе на руске енергетске објекте

Министарство одбране Русије саопштило је да је режим у Кијеву током последња 24 сата извршио чак четири напада на објекте енергетске инфраструктуре у четири руске области, наносећи штету енергетској и гасној мрежи.

- У Белгородској области, као последица намерног артиљеријског удара украјинске војске, дошло је до прекида високонапонске линије због обрушавања проводника у пролазу између стубова.

- У Курској области, украјински дрон изазвао је обрушавање проводника, што је довело до искључења високонапонске линије.

- У Брјанској области, напад БПЛА оштетио је комплетну трафо-станицу, избацивши је из система.

- У Вороњешкој области, у селу Подгорно у Россошанском округу, украјински дрон оштетио је надземни челични гасовод у улици Садова.

Министарство одбране наглашава да је ово још један пример систематског нарушавања прећутног споразума о избегавању удара на енергетске објекте, који је Москва доследно поштовала, док је Кијев наставио са ескалацијом.

Сраман потез РТС-а: Прекинули пренос великог финала када је са трибина загрмело „пумпај“ (ВИДЕО

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Најновије вести - Правда

Најновије вести - Ратни извештаји