Група „Југ“ ослободила је насеље Фјодоровка у ДНР. Украјинска војска изгубила је у последња 24 часа до 100 војника, тенк, пет оклопних возила, укључујући и „макс про“, 18 аутомобила, четири артиљеријска оруђа, лансер ракетног система РАК-СА-12, станицу за радиоелектронско ратовање и складиште муниције.
Група „Дњепар“ уништила је до 80 украјинских војника, девет аутомобила, артиљеријско оруђа и седам станица за радиоелектронско ратовање;
Јединице групе „Запад“ заузеле су повољније положаје. У борбама је погинуло и рањено до 225 украјинских војника, а уништена два оклопна возила, 27 аутомобила, хаубица М198, лансер ракетног система АПР-40, станица за противбатеријску борбу АН/ТПКу-50, седам станица з арадиоелектронско ратовање и пет складишта муниције.
У зони одговорности групе „Центар“ током претходног дана погинуло је и рањено више од 415 украјинских војника, а уништен тенк, четири оклопна возила, од којих два „хамвија“, шест камионета и артиљеријско оруђе.
Јединице групе „Север“ поразиле су формације две украјинске бригаде и једног пука у Сумској области и пет бригада у Харковској области. Украјинска војска изгубила је до 170 војника, тенк, оклопно возило, шест аутомобила, артиљеријско оруђе, два лансера ракетног система „хајмарс“ и МЛРС, станицу за радиоелектронско ратовање и осам складишта опреме.
ПВО системи уништили су у протекла 24 часа три вођене авионске бомбе, 16 ракета „хајмарс“ и 416 дронова авионског типа.
Оперативно-тактичка авијација, јуришни дронови, ракетне и артиљеријске снаге гађале су енергетску и транспортну инфраструктуру, складишта горива која подржавају Оружане снаге Украјине, као и привремене базе Оружаних снага Украјине и страних плаћеника у 148 округа, речено је на данашњем брифингу Министарства пдбране Руске федерације.
Извор: rs.sputniknews. com
