(ВИДЕО) Европа лига: Мајсторија Пирла, Базел са деветорицом није одолео Валенсији, српски орлови у полуфиналу

Фудбалери Бенфике, Јувентуса, Севиље и Валенсије пласирали су се у полуфинале Лиге Европе.
Лого Европа лиге

Бенфика је у Лисабону победила АЗ Алкмар 2:0, након што је претходно славила и у Холандији (1:0). У екипи домаћина српски интернационалац Љубомир Фејса играо је до 64. минута, Миралема Сулејманија у 70. минуту заменио је Лазар Марковић, док је Филип Ђуричић преседео на клупи. Немања Гудељ у саставу гостију одиграо је цео меч. Јувентус је савладао Олимпик из Лиона (2:1), а велико славље навијачима приредила је Севиља, која је сјајном игром декласирала Порто (4:1) и прошла даље након минималног пораза у првом мечу. Валенсија је надокнадила минус од три гола из првог меча у Базелу а у продужецима постигла још два након што је Базел остао са деветорицом због дв ацрвена картона. Жреб полуфиналних парова биће одржан сутра од 13 сати у седишту УЕФА у Ниону. Прве полуфиналне утакмице Лиге Европе на програму су 24. априла, а реванши 1. маја. Након жреба полуфиналних парова биће одређен и формални домаћин финала, а биће интересантно ако се тамо нађе Јувентус па буде одређен за госта на својој Арени у мечу за пехар који је заказан за 14. мај. Извор: Правда