Борковићу 12. и 11. место на Хунгарорингу

Најбољи српски аутомобилиста Душан Борковић заузео је 12. позицију на првој, и 11. место на другој трци Светског шампионата туринг аутомобила, које су, у оквиру трећег тркачког викенда, вожене на стази Хунгароринг у Мађарској.

Борковић је обе трке стартовао као последњи, јер су у квалификацијама механичари Светске аутомобилске Федерације установили да је Борковићев аутомобил 5 милиметара нижи од дозвољених прописа. Подсећања ради, Борковић је прву трку требало да стартује као 10, док је у другој трци требало да стартује са прве позиције. Ове седмице, аутомобили Ситроена су по хомологацији били тежи 60 килограма од свих осталих возила, али и поред тога, виђена је нова доминација возача Ситроена у аутомобилу Ц-Елизе. У првој трци победио је Иван Милер, бранилац титуле, испред клупског колеге Аргентинца Хосе Марије Лопеза. Треће место заузео је возач Хонде Тијаго Монтеиро, члан фабричког тима Хонде. Борковић је са 20, дошао на 12. позицију и оставио храбром вожњом одличан утисак. Занимљиво је да је деветосруки шампион света у релију, Себастијан Лоеб био тек на шестој позицији. У другој трци, уместо Борковића са прве позиције стартовао је његов клупски колега Хуго Валенте из Кампос тима, али је одмах на старту изгубио лидерску позицију и пао на треће место. Обишли су га Ђани Морбидели из Миних Мотоспорт тима и Тијаго Монтеиро из фабричког тима Хонде. Борковић је стартовао поново са зачеља, и на крају дошао до 11. позиције, престигавши у директном окршају шампиона света из 2012. Британца Роба Хафа, возача Ладе. Први пут ове сезоне на подијуму није било Ситроена, јер Милер и Лопез су били на петој, односно пестој позицији, док је Себастијан Лоеб био тек девети. "Викенд за заборав, за мене и цео тим, казнили су нас и вратили са 10. и првог на последње место. Борио сам се као лав, највише сам обилизао на стази, на којој је скоро немогуће претицање. Мој тимски колега Хуго Валенте је у квалиифкацијама био иза мене, а завршио је на подијуму. Сигуран сам да бих то и ја остварио да није било казне. Мени је ово прва сезоне, надам се да ће у наставку тамичења протећи без казни”", рекао је Борковић после трке. "“Наредна трка биће тешка и захтевна, као и Хунгароринг, са доста спорих кривина које одговарају Хонди и Ситроену, јер имају најбољи ауто. Даћемо све од себе да освојимо неки бод"”, додао је Борковић. Он је рекао да је наступ у Мађарској посветио пријатељу Слободану Маринку, који је несрећно изгубио живот. "“Био сам тужан пред трке, посвећујем их Маринку Мунгосу, човеку који ми је помогао током каријере", рекао је Борковић. Наредна трка Светског шампионата туринг аутомобила вози се 11. маја, на стази Словакиаринг у Словачкој. Извор: РТС