Преокрет: Белгија - Алжир 2:1

Белгија је победила Алжир 2:1.

У 23 минуту,  после центаршута са леве стране Фертонген је оборио Фегулија у казненом простору, а судија је показао на белу тачку. Фегули није поштовао неписано фудбалско правило, али то му се није осветило – извео је пенал који је сам изнудио, пласирао лопту благо улево, а Куртоа је погрешио страну. Де Брујне је са тридесетак метара упутио лопту у казнени простор, а резервиста Маруан Фелаини био је највиши у скоку и ефектно је главом послао лопту под пречку. До изједначења је дошло у 73. минуту. У 80. минуту Белгија је повела 2:1. Азар, који је био неприметан током 80 минута, у контри је додао идеалну лопту за Дриса Мертенса, који реагује још боље и закуцава лопту под пречку. Тај резултат остао је до краја меча. Састави Белгија: Куртоа, Алдервеирелд, Ван Бујтен, Компани, Фертонген, Витсел, Дембеле, Де Брујне, Азар, Чадли, Лукаку. Алжир: Мболи, Бугера, Гулам, Халиче, Фегули, Међани, Бенталеб, Судани, Таидер, Махрез, Мостефа. Извор: Б92