Реми Руса и Корејанаца

На крају 1:1, све вредно помена стало у пет минута, Акинфејев направио велику грешку, али је Кержаков одмах по уласку на терен спасао свој тим пораза.
Бразил 2014 (хотспорт.цом)

Мало правог фудбала у првом полувремену, нисмо видели ниједну зрелу прилику за гол. Све се сводило на ударце из даљине, пробао је Хјонг Мин после десетак минута, био је себичан јер је Чунг Јунг био у бољој позицији. Тек после пола сата споре, досадне игре, Руси су припретили, ушао је Жирков у казнени простор, шутирао, то није било довољно ни да се забрине голман Јужне Кореје. Пар минута касније поново Хјонг Мин, погодила је лопта једног руског играча, завршила поред гола, иначе би Акинфејев био на мукама. Боља игра у наставку, одлично су отворили Руси, прво је шутирао Фејзулин, после корнера Игнашевич је добро скочио, али и погодио само спољни део мреже. На другој страни Ки је тестирао Акинфејева, који је из два покушаја некако интервенисао. Као да се на Пантанал Арени распламсала борба после успаванке у првом делу. После сат времена можда и најбољи покушај Руса, Комбаров је шутирао, принудио Сунг Рјонга да боксује лопту. После је све ушло у колотечину, да би у 68. минуту, после велике грешке Акинфејева Јужна Кореја повела ни из чега. Наиме, резервиста Ли Кеун Хо је шутирао, руском голману лопта прошла кроз руке, неспретно је интервенисао, 1:0 за Јужну Кореју и сурова казна за  Русе. То тек као да је натерало Русе да размисле о нападу, Кержаков је добио шансу, после карамбола и гужве искусни нападач је из непосредне близине затресао мрежу и донео брзо изједначење екипи Фабија Капела. У последњих 20 минута Русија нешто офанзивнија, али без ефекта. Осим два гола, нисмо видели ништа, прилично лош меч у Кујаби и најправеднији резултат. У првом мечу групе Х, Белгија је после преокрета савладала Алжир. У наставку такмичења у овој групи, за четири дана Белгијанци играју против Руса, док ће Јужна Кореја одмерити снаге са Алжиром. Извор: Спортске.нет