Играће се нови меч баража Рад - Металац!

БЕОГРАД - Такмичарска комисија Фудбалског савеза Србије (ФСС) једногласно је данас одлучила да се за седам дана одигра нова утакмица реванша баража за попуну националне Суперлиге између београдског Рада и Металца из Горњег Милановца.
Детаљ са прекинуте утакмице Рад - Металац (фото Јутјуб)

То је епилог састанка Такмичарске комисије након што је размотрила догађања са јучерашњег меча два тима у Београду, који си довели до прекида у 49. минуту. "Комисија је разматрала све допунске извештаје, као и захтев Управног одбора гостујућег Металца да се утакмица региструје службеним резултатом 3:0 у корист тог клуба. Након расправе, у којој су размотрени сви аспекти догађања на овој утакмици, као и одредбе важећих релевантних прописа ФСС, једногласно је одлучено да се нова утакмица одигра у четвртак, 12. јуна, на стадиону Чукаричког од 19 сати", саопштено је на сајту ФСС. Додаје се да ће Такмичарска комисија ФСС све извештаје службених лица, као и друге релевантне материјале, доставити Дисциплинској комисији ФСС, која ће оценити да ли има основа за покретање дисциплинских поступака у вези догађања на јучерашњој утакмици.Против одлуке Такмичарске комисије дозвољена је жалба, о којој одлучује другостепени орган - Комисија за жалбе ФСС. Јучерашњи реванш меч баража између Рада и Металца прекинут је у 49. минуту након што је на трибинама стадиона Чукаричког активиран сузавац. Ветар је разнео дим по терену и целом стадиону, гледаоци су евакуисани, а судија је био приморан да фудбалере оба тима пошаље у свлачионицу. До прекида утакмице Рад је водио са 1:0 голом Ожеговића у 4. минуту. Прва утакмица баража за попуну Суперлиге, одиграна у недељу у Горњем Милановцу, завршена је без голова (0:0). Извор: Танјуг