ЈУНИОРИ СТАЛИ У ПОЛУФИНАЛУ: Ватерполисти пали после пенала

Јуниорска ватерполо репрезентација Србије изгубила је у полуфиналу Светског првенства од Шпаније после петераца са 9:8.
Задња станица за репрезентацију јуниора, фото: alarabiya.net

Српски ватерполисти ће у мечу за бронзану медаљу играти против пораженог из дуела Мађарска - Русија. Шпанија је повела са 2:0, али је Србија изједначила головима Манојловића. У другом периоду Драшовић и Стојановић су обезбедили предност од два гола пред друго полувреме. У трећој четвртини Шпанци су се реванширали са два поготка и резултатом 4:4 ушло се у последњих осам минута. Србија је повела преко Тохоља, али је ривал изједначио, а до краја више није било голова.
Вести из рубрике:Српска војска игра фудбал са НАТО окупаторомБогдановић „тројком“ 5 секудни пре краја продужетка срушио ХрватскуМарина Маљковић: Свака победа коју Србија оствари на Светском првенству у Турској представља велики успех
Код извођења петераца после три серије Србија је имала предност од једног гола пошто су ефикасни били Гвоздановић, Драшовић и Јовановић. Шпанци су до краја прве серије погодили оба шута док су неуспешни били Бакић и Јанковић, па је Шпанија у серији победила 4:3 и пласирала се у финале. Извор: Танјуг