Србија славила на "Карађорђу"

Србија је уписала прву победу у квалификацијама за Европско првенство. Срби су на свом терену савладали Јерменију резултатом 2-0.
Србија (Фото: reprezentacija.rs)

Орлови су изашли из минуса захваљујући аутоголу Хајрепетијана у 22. минуту, а коначан резултат поставио је Адем Љајић у 54.минуту утакмице. Србија је сада на предпоследњем масту групе са 2 бода, док је Јерменија последња са 1 бодом. Следећу утакмицу Србија игра са Француском, а утакмица је ревијалног карактера јер је репрезентација Француске домаћин шампионата и самим тим је обезбедила учешће на истом. СРБИЈА ЈЕРМЕНИЈА 2-1 Стрелци: 1:0 Хајрапетијан (аутогол) у 22. минуту, 2:0 Љајић у 54. минуту Нови Сад. Стадион: „Карађорђе“ Судија: Мирослав Зелинка (Чешка) Помоћници: Петр Арделеану и Јан Јилек (Чешка). СРБИЈА: Стојковић 7, Томовић 7, Ивановић 7, Спајић 7, Коларов 7,5, Брашанац 7, Матић 7,5, Живковић 7,5 ( од 60. Тошић), Љајић 7,5 ( од 73. Фејса) Костић 8 ( од 84. Тадић), Митровић 7. ЈЕРМЕНИЈА: Мовсисијан 6,5, Газаријан 6 ( од 82. Симонијан), Пицели 6,5 ( од 65. Коријан), Озбилиз 6,5 ( од 59. Ховханисијан), Мкртчијан 6,5, Мкхитаријан 6, Хајрапелијан 6,5, Андонијан 6, Арзумаријан 6, Каспаров 6. Жути картони: Ивановић (Србија), Газаријан (Јерменија) Играч утакмице: Филип Костић (Србија)
Прочитајте још:НАСТАВЉА СЕ САГА У ЗВЕЗДИ: Терзићева порука Човићу и „пучистима“Матић: Озбиљно схватамо репрезентативне обавезе
Извор: Правда