Srbija slavila na "Karađorđu"

Srbija je upisala prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Srbi su na svom terenu savladali Jermeniju rezultatom 2-0.
Srbija (Foto: reprezentacija.rs)

Orlovi su izašli iz minusa zahvaljujući autogolu Hajrepetijana u 22. minutu, a konačan rezultat postavio je Adem LJajić u 54.minutu utakmice. Srbija je sada na predposlednjem mastu grupe sa 2 boda, dok je Jermenija poslednja sa 1 bodom. Sledeću utakmicu Srbija igra sa Francuskom, a utakmica je revijalnog karaktera jer je reprezentacija Francuske domaćin šampionata i samim tim je obezbedila učešće na istom. SRBIJA JERMENIJA 2-1 Strelci: 1:0 Hajrapetijan (autogol) u 22. minutu, 2:0 LJajić u 54. minutu Novi Sad. Stadion: „Karađorđe“ Sudija: Miroslav Zelinka (Češka) Pomoćnici: Petr Ardeleanu i Jan Jilek (Češka). SRBIJA: Stojković 7, Tomović 7, Ivanović 7, Spajić 7, Kolarov 7,5, Brašanac 7, Matić 7,5, Živković 7,5 ( od 60. Tošić), LJajić 7,5 ( od 73. Fejsa) Kostić 8 ( od 84. Tadić), Mitrović 7. JERMENIJA: Movsisijan 6,5, Gazarijan 6 ( od 82. Simonijan), Piceli 6,5 ( od 65. Korijan), Ozbiliz 6,5 ( od 59. Hovhanisijan), Mkrtčijan 6,5, Mkhitarijan 6, Hajrapelijan 6,5, Andonijan 6, Arzumarijan 6, Kasparov 6. Žuti kartoni: Ivanović (Srbija), Gazarijan (Jermenija) Igrač utakmice: Filip Kostić (Srbija)
Izvor: Pravda