Португал поразио Србију

Србија је дочекала екипу Португала на стадину Партизана у последњем колу квалификација за Европско првенство у Француској. Овај меч се може окарактерисати и као пријатељски, јер се Португал већ квалификовао на Европско првенство, а Србија нема шансе ни за бараж. Србија боља на терену, али без и мало среће. Последњих десет минута меча Србија је играла са играчем мање. Суђење не треба спомињати, али треба рећи да судија није обавио свој задатак на нивоу овог такмичења.
Србија (Фото: reprezentacija.rs)

Србија је наступила у саставу: Стојковић, Томовић, С.Митровић, Д.Тошић, Коларов, Матић, Миливојевић, Тадић, Љајић, З.Тошић (Сулејмани), А.Митровић (Шкулетић). Португал је наступио у саставу: Патрицио, Елисеу, Алвес (Нето), Фонте, Семедо, Переира, Нани, Андре, Велосо (Мутињо), Кварежма, Дани (Едер). Жути картони: Португал: Семедо, Дани, Нани, Данило, Андре. Србија: А. Митровић. Црвени картони: Србија: Коларов, Матић. Србија је већ у првом нападу имала добру шансу, али изнуђен је само коренер. Корнер је извео Зоран Тошић, а Александар Митровић је мало окрзнуо лопту, али недовољно да би лопта ишла у оквир гола. Веч у следећем нападу слободан ударац за Португал близу корнер заставице са леве стране, али наши играчи лако отклањају опасност. 5. минут гол за Португал, стрелац је Нани, лопту је испуцао Алвес, она је стигла до Данија који шутира у Стојковића, али лопта се одбија до Нанија који је сам и није му било тешко да затресе мрежу Србије. 5. минут Србија-Португал 0-1, стрелац Нани. У 10. минуту, залетео се Љајић и одиграо дупли пас са Тадићем, али у последњем тренутку лопту избацује Фонте. Лепа акција, али брзо се завршила. Матић је лепо прошао по левој страни у 18. минуту, али је оборен близу корнер заставице. Слободан ударац је извео Љајић, али су играчи Португала избацили лопту и кренули у контра напад из ког нису успели да створе шансу. 20. минут, слободан ударац са десне стране извео је Тошић, а Александар Митровић је главом шутирао високо изнад гола. Коларов пролази по левом боку у 28. минуту и центрита, али Митровић не успева да запрети Патрисију. У наставку је полушао Љајић, али одбрана Португала на месту. Репрезентативци Србије врше притисак на одбрану гостију. Ређају се напади преко Коларова на левој и Томовића на десној страни, али још немам шут у оквир гола. Зоран Тошић је соло продором стигао до шеснаестерца и упутио шут ка голу, али је Патрисио сигуран на голу. Ово је био први шут у оквир гола наше репрезентације и то у 33. минуту меча. Најозбиљнију шансу Србија је имала у 35. минуту. Тошић је кренуо са средине терена и упослио Тадића на неких 11 метара искоса, али он под притиском Семеда шутира изнад гола, претходно је Љајић лепо пропустио лопту која је стигла до Тадића. Сјајна шанса за Лајића у 38. минуту. Леп дупли пас Лајића и Митровића, али голман Португала сјајно брани ударац Љајића и остаје 1:0 за португал. 41. минут Србија је можда и оштећена од стране судије за пенал. Митровића је у шеснаестерцу оборио Семедо, али судија не показује на белу тачку. Селектор Ћурчић који је иначе миран, је веома бурно реаговао, али ипак судијина је поседња. Види се велика жеља наших момака, али фали завршни ударац ка голу. Надамо се да ће нам се то вратити у другом полувремену и да ће наши момци успети брзо да поравнају резултат. У другом полувремену само једна измена у репрезентацији Португала, Бруно Алвеса заменио је Луис Нето. У Србији без промена. У 53. минуту Тадић упошљава Коларова који проналази љајица на 16 метара, који шутира слабијом левом ногом, али лопта одлази поред леве стативе голмана Патрисија. Митровић постиже погодак у 55. минуту, али на жалост свих на стадиону био је у офсајду за пола корака што је помоћни судија видео и свирао офсајд, ипак остаје и даље 1:0 за госте. Дани напушта игру у 57. минуту меча, а мења га нападаћ Едер. У истом минуту Кварежма је опробао свој шут, али лопта иде метар поред гола. Митровић је изнудио корнер у 60. минуту. Наши су брзо извели корнер, а Тошић је поново шутирао са око 16 метара, али опет право у голмана. Следећи напад, опет шут ка голу. Овог пута је Матић опробао свој шут са око 25 метара, али шутира високо преко гола. Андре је направио фаул у опасној ситуацији по његов гол. Коларов се наместио, упутио ударац, али лопта пролази поред гола. Без опасности по Патрисија. Гооооооооол!!!! Сјајан центаршут Коларова по земљи у срце шеснаестерца, Зоран Тошић налеће на лопту и шаље је у небрањени део мреже! Србија-Портгал 1-1! У 68. минуту Коларов шутира са око 40 метара мало изнад пречке, али неко је пре тога закачио лопту и Србија је добила корнер. После корнера Србија постиже погодак преко Тошића, али судија поништава и овај погодак! Судија је запази да је Тошић играо руком, али и ово је сумњива ситуација. Добар напад за Србију преко Љајића у 72. минуту меча. Он са левог бока шаље лопту на Матића, али Матић и даље не може да потрефи оквир гола. Србија из минута у минута све опаснија! Одмах у следећем нападу опет Лајић по левом боку, овог пута упошљава Митровића који не стиже лепо да упути шут и Патрисио је сигуран. Играчи Србије нападају све више и више, као да гол Португала виси у ваздуху, али не треба се опуштати, јер Португал има веома брзе играче по боковима. У 77. минуту повредио се до сада сјајни Александар Коларов ког мења Иван Обрадовић. 78. минут, стиже казна… Мутињо који је ушао са клупе сјајно шутира са око 18 метара и матира Стојковића. Оно чега су се сви плашили стигло је у 78. минуту. Србија-Португал 1-2 стрелац Мутињо. После примљеног гола Коларов, који је на клупи протествује и добија два жута картона тј. црвени картон и судија га шаље у свлачионицу. 81. минут, све горе од горег! Немања Матић добија директан црвени картон. У 85. минуту селектор Ћурчић извршава преостале две измене. Александра Митровића мења Петар Шкулетић, а Зорана Тошића мења Миралем Сулејмани. Судија је меч продужио за четири минута. Србија је покушала преко десног бока, али одбрана Португала на месту. У наставку неспоразум Стојковића и Томовића који замало да казни Едер. Судија ће меч завршити на трави. Крај утакмице! Србија-Португал 1-2, честитамо Португалу на пласману на Европско првенство, али и нашим момцима на сјајној игри. Такође треба напоменути катастрофално суђење, али то није на нама да оцењујемо.
Прочитајте још:Бордо тражи Вукашина Јовановића, цена бар 1,5 милиона евраВРЕДНО ПАМЋЕЊА: „Максимир 1999″, сећање које не бледи (ВИДЕО)
Извор: Утакмица.рс