ТЕЖЕ НЕГО ШТО СЕ ОЧЕКИВАЛО: Србија победом против Словачке стартовала на ЕП

Мушка одбојкашка репрезентација Србије победом је стартовала на првенству Европе савладавши у италијанском граду Бусто Арзицију селекцију Словачке са 3:2 у сетовима (25:22, 22:25, 30:28, 24:26, 15:9). Србија је до тријумфа дошла после велике борбе и 180 минута игре.
Одбојкаши Србије савладали Словачку (Фото: РТС принтскрин)

Изабраници Николе Грбића нису имали нимало лак посао у сусрету са Словацима, који су пружили веома снажан отпор фаворизованом ривалу. Србија је дуго тражила пут до очекиване победе, а успех је обезбедила после драматичне и дуготрајне борбе, тек у петом сету. До тада, српски одбојкаши играли су несигурно, са много осцилација и неопростиво великим бројем грешака, што су чврсти и упорни Словаци користили на прави начин. Током целе утакмице вођена је велика и изједначена одбојкашка битка, уз много узбуђења и преокрета, а српски тим успео је да ипак сачува снагу и концентрацију за одлучујући сет и важну победу на старту такмичења. На првенству које 9. до 18. октобра заједнички организују Италија и Бугарска, српски одбојкаши у суботу од 15 сати играју против Финске, а у последњем колу састају се у недељу од 18 сати са браниоцем титуле Русијом. У другој утакмици 1. кола Д групе од 20.30 сати играју Русија и Финска.