ЗВЕЗДИН ГАС ДО ДАСКЕ: Симоновић и Ребић покопали моћни Бајерн у Минхену! (ВИДЕО)

МИНХЕН - Црвена звезда је начинила велики корак ка пласману у топ 16 Евролиге. Црвено-бели су славили као гости против Бајерна резултатом 90:79 (19:19, 19:24, 25:23, 27:13) у петом колу А групе елитног такмичења и после првог круга имају скор 2-3.
Детаљ са утакмице Бајерн - Звезда (фото: Јутјуб принтскрин)

Тим Дејана Радоњића јуначки се носио са фаворитом у Минхену и преломио утакмицу у последњој деоници. Неколико играча пружило је одличну партију, али су у кључним тренуцима одговорност преузели млади плејмејкер Никола Ребић и искусни Марко Симоновић који је убацио 10 поена у последњој четвртини. 40. минут 90:79 - Крај утакмице вредна победа Звезде у борби за четврто место у групи 39. минут 86:77 - Тројка за Симоновића! 39. минут 83:77 - Трећа тројка Ребића, 16. асистенција Јовића 38. минут 80:77 - Тејлор је погодио оба бацања 38. минут 80:75 - Тројка Симоновића преко руке, Пешић тражи тајм - аут 36. минут 77;73 - Штимац јер погодио уз фаул Тејлора, а потом и додатно бацање што је Звезди донело плус 4 35. минут 72:71 - Симоновић краде лопту, Звезда води 34. минут 70:71 - Каква грешка Милера, који је ухватио лопту, а онда тражио тајм - аут, што за разлику од америчке кошарке у Европи није дозвољено 32. минут 68:66 - Тројка Ребића Звезда опет води 31. минут 65:66 - Сјајна контра Звезде за прве поене Цирбеса још од прве четвртине Четврта четвртина 30. минут 63:66 - Бајерн држи минималну предност иако Милер игра сјајно и има 20 поена 27. минут 55:53 - Због проблема са повредама играча црвено-бели играју са доста ротација, па је тако минутажу добио и Никола Ребић који се својом борбеношћу иницирао серију 7-0. Уз све то погодио је тројку, украо лопту и положио у кош за вођство. 25. минут 48:50 - Још једна тројка овога пута Симоновића доноси Звезди прикључак 24. минут 45:48 - Квинси Милер је убацио прву тројку за Звезду тек у трећој четвртини, и на тај начин омогућио прикључак свом тиму који је константно заостајао од пет до осам поена. 21. минут 40:43 - Милер је постигао прве поене у наставку Трећа четвртина 20. минут 38:43 - Крај првог полувремена 19. минут 34:40 - Звезда је везала 4. минута лоше игре што су Немци искористили и практично без меного игре дошли до предности 16. минут 29:34 - Ренфро је погодио шесту тројку за Баварце из 10 покушаја, за највећу предност домаћина 15. минут 29:31 - Тејлор је донео Бајерну вођство половином другог квартала, па је Радоњић опет тражио тајм - аут. 14. минут 29:26 - Штимац је незаустављив све поене Звезде у наставку је постигао 11. минут 25:19 - Штимац је у петорци на старту другог дела и то је дало резултат јер је бивши центар Бајерна 4 пута поентирао Друга четвртина 10. минут 19:19 - Звезда је потпуно стала и Немци су серијом 11:0 први пут повели. Њихов миз прекинуо је Цирбес за крај прве деонице 8. минут 17:13 - Бајерн је мини серијом од 5:0 успео да ухвати прикључак па је Радоњић затражиминут одмора 7. минут 17:8 - Звезда има само једну изгубљену лопту и максимално кажњава све грешке ривала у одбрани. И Томпсон има већ 4 поена. 6. минут 13:5 - Милер и Цирбес сјајно сарађују икао Пешић мења одбрану на њима 4. минут 7:2 - Цирбес и Милер за сада су непремостива препрека за Немце 1. минут 2:0 - Милер је постигао прве поене на утакмици 20:45 - Почела је утакмица 20:30 - Мекел не игра, повредио се на тренингу