ПРВА ПОБЕДА У ТОП 16: Сјајна Звезда срушила ПАО у Атини! (ВИДЕО)

Мирослав Радуљица (Фото: ЈуТјуб)

Кошаркаши Црвене звезде победили су Панатинаикос у Атини резултатом 74:63, у 3. колу Топ16 фазе у Евролиги.
И Радуљица је био немоћан против расположених звездаша (Фото: euroleague.net)
Екипа Дејана Радоњића остварила је прву победу у Топ16 фази и потврдила да полако улази у форму. Црвено-бели су практично током свих 40 минута контролисали игру, и резултат против великог атинског ривала, добили су све четири деонице и на крају су оставрили сасвим заслужену победу. Нико се није превише истакао у великом тријумфу црвено-белих и то је још једна добра ствар по српског шампиона. Сјан је био Бранко Лазић са 11 поена (3-4) и 3 скока, Цирбес је уз 12 поена имао 4 скока, а двоцифрен је био и одлични Штимац са 11 поена и 6 скокова. Веома битну ролу имао је и Таренс Кинзи који је уз 9 поена сакупио 6 скокова и 4 асистенције. У екипи Александра Ђорђевића, Гист је убацио 15, а Радуљица и Фелдин по 12 поена. Звезда у наредном колу дочекује Уникаху и имаће прилику да се у потпуности укључи у борбу за Топ8. www.youtube.com/watch

Ток меча:

Већ у уводном минуту били су видљиви проблеми Звезде ове сезоне. ПАО је у прва три напада хватао лопте под Звездиним кошем, а уз олако изгубљену лопту на средини терена домаћин је повео са 4:0. Домаћин ипак није био расположен у шуту са дистанце на почетку, али је и Звезда веома лоше нападачки отворила меч. У првих пет минута постигнуто је само шест поена (4:2). Дангубић је изједначио на 4:4 у 6. минуту. До првог вођства Звезда је стигла у 9. минуту. Јовић је убацио тројку за 11:9, а одмах је на другој страни на исти начин узвратио Дијамантидис. Лазић и Штимац вратили су предност црвено-белима, па је српски шампион водио са 16:14 после првих 10 минута. Почетак друге деонице донео је тројку Јанковића на једној и Лазића на другој страни, што се Ђорђевићу није свидело, па је позвао тајм-аут (19:17). Симоновић је потом убацио још јкедну тројку за 22:19, али је у том периоду пропустила прилику да направи још већу предност. Црвено-бели су играли добру одбрану, а домаћин је имао озбиљну помоћ судија у првом полувремену, пошто је у барем четири наврата добијао фаул далеко од лопте и из тих фаулова слободна бацања. Кинзи и Цирбес донели су у последњем минуту највећих +7 (37:30), а после 20 минута Звезда је имала вођство од 38:34 пошто је олако примила кош секунд пре краја. Старт другог полувремена припао је Стефану Јовићу који је убацио две везане тројке за прво двоцифрено вођство Звезде – 44:34. Џејмс Фелдин је убацио прве поене за домаћина тек после три и по минута, а Звезда је у међувремену пропустила неколико прилика да стекне и већу предност. Одлично су читали акције Панатинаикоса црвено-бели, а у нападу су се ослањалио на Јовића, Цирбеса, Милера и Кинзија. Радуљица је брзо вратио ПАО у игру, Звезда је уз слабу организацију напада Василија Мицића деловала лоше у нападу, па је у 27. минуту било само +4 за гостујући тим (48:44). Успела је Звезда некако да сачува вођство у финишу. Штимац је користио одличну игру и додавања Кинзија, на другој страни ПАО није лако пробијао и црвено-бели су пред одлучујућих 10 минута имали +6 (54:48). Последња деоница почела је сјајно за Звезду. Мицић је убацио тројку, Гудурић је закуцао у контри и црвено-бели су имали највећих +11. ПАО је уз помоћ судија покушавао на силу да се врати. Ипак, није их ишао шут, а четири минута пре краја расположени Лазић је убацио тројку за 64:53. Уследио је скок у нападу Кинзија и поени са линије слободних бацања – 66:53 на 195 секунди до краја. Штимац је играо веома добро, али је имао великих проблема са линије слободних бацања. Бранко Лазић био је вероватно и кључна фигура Звезде на овом мечу. Уз сјајну одбрану одрађивао је велики посао и у нападу, а управ о је он поентирао за 69:58 на два минута до краја. Ту је практично и одлучен победник, ПАО није успео исхитреним шутевима да се врати и Звезда је остварила први Топ16 тријумф.